Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik igaz, melyik hazugság...

Melyik igaz, melyik hazugság az akitákkal kapcsolatban? Ellentétben a lenti videóval én úgy tudtam az amerikai változat valamivel kezelhetőbb, valamivel kevésbé munkavonalas, de ez a videó teljesen mást állít. Fordítottját. Hogy a japán a "kezesebb".

Figyelt kérdés

Sőt! Még az internetes társadalom is azt állítja, hogy a japán kevésbé kezesebb, sokkal önfejűbb (nem buta, csak öntörvényű), így az amerikai változatot - valamelyest - könnyebb kezelni/tanítani. De ez itt alább most némileg összezavart.


[link]



jan. 22. 22:20
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

Amerikai stabilabb idegrendszerű.


Japán kevésbé.


Bár én nem ajánlom a fajtát. De ha nagyon szeretnél inkább amerikait.


több egyedet ismerek mindkettő változatból, amerikai jobb,de azért ők sem egyszerűek.

jan. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%

Az amerikai nem stabilabb idegrendszerű, hanem egyszerűen más a habitusa. Nyugodtabb típus.

Egyébként egyik sem egyszerű kutya, de a japán jóval kezelhetetlenebb, akaratos, állatokkal szemben agresszív. Kisgyerekek mellé sem való.

jan. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor ez a videó (azokkal szemben, amit én tudok, és amit ti magatok is szintúgy állítotok) miért mond mást? Sokan - úgy tudom - hallgatnak erre a csatornára, de ha már ennek sem/nem lehet (teljes mértékben) hinni, akkor szent igaz lenne a mondás, hogy amit a netre feltesznek, azok közül lehet, hogy sok információ csupán hülyeség?
jan. 23. 12:59
 4/5 anonim ***** válasza:

A Dogcast TV-n jó videók vannak, de természetes mivel szubjektív véleményt fogalmaznak meg, ezáltal nem tekinthető szentírásnak az, amit ott elhangzik.

Megnéztem a videót, és igazság szerint csak az utolsó fél percben hangzik el egy olyan, hogy az amerikai nehezebben kezelhető. Ezt én pont a japánról hallottam és olvastam eddig mindenütt, hiszen ahogy a videóban is elhangzik, még mindig munkára szelektálják, szigorúan óvják a standardot, míg az amerikainál ebből semelyik sincs meg. Én ezt az őrző-védő dolgot még nem hallottam akitáról, eleve nem őrző-védő fajta, de sajnos már láttam, aki vizslával, goldieval járt őrző-védőre, tehát biztos van, aki akitát is használ erre, főleg a nagy USA-ban, ahol mindenki okosabb, mint bárhol máshol a világon.

Azért az sokat elmond, hogy a Győzikééknek is amerikai akitájuk volt, és semmi gond nem volt vele, kisgyerek mellett is elvolt, míg a japán akita kifejezetten nem jön ki jól a gyerekekkel és más állatokkal is harciasabb.

Szóval a videó utolsó 30mp-t én nem venném figyelembe a helyedben.

jan. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nekem egy egyéves amerikai akitám van... Ha kani volna lehetne a neve az H zen vagy Buddha... De szuka... (Luna) ezzel szerintem mindent elmondtam :D egy nagyon kiegyensúlyozott nyugodt birka türelmü kutya.. baromi értelmes és egy igazi szeret bomba... Nyilván ezt a környezet és a gazdi is befolyásolja mennyit torodsz vele
jan. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!