Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy németjuhászom aminek...

Van egy németjuhászom aminek a szőre, a fekete rész kifakult, miért történt ez?

Figyelt kérdés
Tehát egy 3 éves kutyáról lenne szó,kiskora óta nálam van, kb 1-1 és fél éve kezdődött. A fekete rész kezdett eltűnni és több lett benne a barna, egy csík maradt a nyaka körül ami még teljesen fekete,a többi részen pedig barna és egy kevés fekete. Azelőtt amúgy meg minden rendben volt, teljesen fekete volt. A kutya fajtiszta, tehát ez az ok nincs fent, hogy esetleg nem lenne az és amiatt. Ez az első németjuhászom szóval nem tudom, hogy ez normális vagy pedig valami miatt történt. Légyszi segítsetek :))

#kutya #németjuhász #Németjuhász szőre
jan. 31. 22:23
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

"A kutya fajtiszta"


Egy fajTAtiszta kutya többszázezer forint, a kennel bejegyzett, leellenőrizhető, kaptál a kutyához törzskönyvet, ismertek a felmenők stb. Ha nem így van, akkor nem fajtatiszta, lehet benne más vérvonal is, ami most kezd kiütni a szőrén.

jan. 31. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát így kép meg tartási körülmények leírása nélkül lehet a rossz minőségű kaja, a szőr gondozásának hiánya, stressz vagy 0-24 a napon van és ez társult egy kis genetikával vagy szimplán genetika.

Szerintem ez nem egy egetverő hiba, ha kizárólag genetikai eredetű, tk-s, hobbira eladott kutyánál simán belefér. Attól, hogy fajtatiszta egy kutya még nem lesz automatikusan a fajtájának reprezentatív példánya, ezért is kell a tenyésszemle a tenyésztéshez, nem pedig a tk után jár az engedély.

febr. 1. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Első válaszoló bocsánat hogy nem úgy írtam, második válaszoló kis korában brit kutyatápot kapott, most meg royal canin, kinti benti kutya úgyhogy szerintem a nap kizárva, kutyakozmetikába is vittem, és itthon is szoktam fésülni, úgyhogy lehet genetika. Nem azért tettem fel a kérdést hogy nekem ettől a kutya kevesebb lenne, vagy hogy egetverő hiba lenne, csak kíváncsi voltam, köszönöm a válaszaitokat
febr. 1. 05:15
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Jó lenne képet látni, mert a feketéből barna szín, így leírva elég furcsa változás, ilyenről még nem hallottam.

Az, hogy idősödve változik a kutyák szőrének a színe, teljesen természetes is lehet, ugyanis a kutyáknál sem ismeretlen az őszülés.

febr. 1. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
A royal lehet, hogy drága, de elég silány a beltartalma. Esetleg kipróbálhatnál olyan tápot, aminek kb 70%-a hús (purizon, alpha spirit, primal spirit, rocco stb) és kiegészítésként adhatnál neki kúra szerűen lazacolajat, sörélesztőt.
febr. 1. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%

Az oké, hogy fajtiszta. De fajtatiszta is? Van tk-e? Mit mond erre a tenyésztő? A szülőknél, testvéreknél ez jelentkezik?


Ha nincs tk-e, akkor nyilván keverék és máris meg van az oka, hogy miért lehet ez...

febr. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
5dik még a tápon kívül szokott kapni rizset csirkével, meg néha májjal is. 6ik a testvérei közül van 2 olyan amelyiknek még így kezdett kifakulni
febr. 1. 09:28
 8/10 anonim ***** válasza:
A születésekor majdnem fekete kölyök szőre változik. Egyre több területen eltűnik a fekete, és vöröses szín lesz helyette. Vagyis a "nyereg" színe változik. A rajzolat még egy alomban lévő kutyáknál sem egyforma, mire felnőtt lesz a kutya.
febr. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek
febr. 1. 15:16
 10/10 anonim ***** válasza:

Születésekor az enyém koromfekete volt majdnem. 2 éves kora körül kezdett kirajzolódni. Most a vedlési időszakban kezdett el bebarnulni a szőre ahogy minden évben, de azokat kifésülöm és újra fekete.


Egyébként fokozatosan világosodik majd ki, ahogy idősödik.

febr. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!