Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan kutya egyik emlője be van...

Kan kutya egyik emlője be van duzzadva, pirosodva Fertőtlenítésen kívül mi a teendő?

Figyelt kérdés

Kb 1 hete vettem észre hogy az egyik emlője duzzadt,kicsit pirosabb, fertőtlenítettem, nagy valószínűséggel megütötte.

(Ivartalan kan kutya)

Kell tartanom valamitől?

Sok idő mire meggyógyul?

Fájni nem fáj neki!

Természetesen ha nem látom a javulást orvos mindenképp látja majd!



#kutya #emlő #állatorvos #kutyatartás #Betegség kutyáknál
febr. 1. 13:06
 1/4 anonim ***** válasza:
95%

Ha 1 hete duzzadt, akkor érdemes lenne elvinni dokihoz. Még ha csak megütötte, akkor is.


Benne van a pakliban csúnya dolog is, például tumor. Ezekről jobb mihamarabb tudni.


(Vittem már cicát állatorvoshoz csak amiatt, mert szét volt nyalogatva a mancsa - röviden: kiderült, hogy ha sokat várok vele, akkor akár amputációra is szükség lett volna. Ezzel arra akarok célozni, hogy sokszor a pici dolgok is rejthetnek nagy bajt, érdemes inkább feleslegesen dokihoz menni, mint kifutni az időből)

febr. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
6%
Fontos, hogy megfigyelje a kutya állapotát, és ha a duzzanat és pirosság nem csökken, keresse fel az állatorvost. Lehetséges, hogy fertőzés vagy más egészségügyi probléma áll a tünetek hátterében, ami orvosi kezelést igényel. Ne késlekedjen, ha nincs javulás a helyzetben.
febr. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Beszéltünk szakemberrel, azt mondta kenjem bepanthen krémmel és betadine krémmel, ha 1 hét múlva nincs javulás megyünk orvoshoz, szerencsére a kutyusom fiatal, és jó kedve is van, csak engem zavar ez a "kis bibi":)

febr. 1. 17:07
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

2!


Az AI nem érdekel senkit!!

febr. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!