Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetek a kutyáért?

Mit tehetek a kutyáért?

Figyelt kérdés

Lakik az utcánkban egy kamionos, teljesen egyedül él, néhány hetente, esetleg havonta jár haza. 1-2 éve vett magához egy nagy testű rövid szőrű kutyát, de nem viszi magával, hanem az udvaron tartja házőrzőnek. Amikor elmegy dolgozni a gazda a kamionnal, akkor van hogy hetekre, akár 1-2 hónapra magára hagyja a kutyát kint az udvaron, ahol az egyetlen búvóhelye egy nyitott, korhadó faházikó. Elvileg a szomszédja gondozza, de gyakorlatilag ő is napi egyszer valami moslékot önt át a kerítésen, fél a kutyától.

A gazdával már próbáltam beszélni, de nagyon ragaszkodik a kutyához, felajánlottam, hogy gondozom, de azt mondta, hogy törődjek a saját dolgommal. Szerintetek szükséges egyáltalán beavatkozni? Ha igen hogyan oldható meg békésen a helyzet?


febr. 1. 17:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem nagyon is szükséges beleavatkozni.

Sajnos nem tudom megmondani melyik álletvédő szervezet foglalkozna érdemben vele, de ha megírod melyik részén laksz az országnak, hátha valaki tud tanácsot adni, kiknek érdemes szólni. Szegény kutya :(

febr. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
95%
Mindenképpen avatkozz bele, rendőrségnek is szólhatsz szerintem.
febr. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha ott hagyja magára étlen-szomjan, hogy "úgyis eteti majd a szomszéd", akkor pont ugyanannyira ragaszkodik a kutyához, mint én a lábtörlőhöz az ajtó előtt.

Hívd ki az állatvédőket, de akkor, amikor a fickó már 1 hete elment hazulról.

febr. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Ők a tetovált állatmentők.

Azt írják, főként Budapesten és Pest megyében tevékenykednek, de szükség esetén máshová is elmennek az országban.

Szerintem minél előbb vedd fel velük vagy mással a kapcsolatot, szerencsétlen kutyának nagy szüksége van segítségre.

www.allatmentok.hu

febr. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
82%

Az állatvédők nem rendelkeznek hatósági jogkörrel. Ők csak magánszemélyként tudnak eljárni.


Állatkínzást a helyi jegyzőnél kell írásban jelezni, ha azonnali beavatkozásra van szükség, akkor rendőrt kell hívni.

febr. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Feketeruhasember ***** válasza:
100%

Tehát akkor elmondása szerint gondoskodott az állatvédelmi TÖRVÉNYBEN meghatározott szükségleteiről. Nyilván ezért most le leszek pontozva de ez egy olyan ügy ahol nagyon nehéz mit csinálni. Szívem szerint én is azt mondom hogy nem való ilyen embernek háziállat, de ahhoz hogy bármit is lehessen tenni ahhoz ütköztetni kell a dolgot. A "korhadó faházikó" meg a "moslékot önt át a kerítésen" nem állja meg a helyét. Nincsen törvényben szabályozva hogy mivel kötelező etetned a kutyát. Annyi van megfogalmazva (elnézést ha nem tudom szó szerint) hogy olyan bánásmód ami maradandó károsodást okoz benne vagy a pusztulását okozza nem megengedett, illetve nem lehet olyan módon szaporítani hogy az az utódok nyilvánvaló életképtelenségével járjon. Ha magyarra fordítod akkor a törvény szerint nincsen igazából különbség egy disznó tartása meg egy kutya között.


Azzal pedig ha önhatalmúlag más lakásába, egyéb helyiségébe vagy ezekhez tartozó bekerített helyre erőszakkal, fenyegetéssel vagy hivatalos eljárás színlelésével bemegy, illetve ott bent marad, vétséget követ el és 2 évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

febr. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
60%

Szükségesnek szükséges. Nálunk, falun ez sajnos mindennapos. Vannak helyek, ahol ugyanez a helyzet. Régebben ismertem én is egy nagy, agresszív kutyát, aki csak egy telepet őrzött és soha nem láttam a telepen senkit. Szerencsére már rég nincs ott, de nem tudom, hogy mi lehet vele.


Felhívhatsz néhány különböző szervezetet az ország bármely területén. Amelyik foglalkozik az állatokkal és tényleg szívügye, az el fog menni hozzá az ország másik végéből is. Az a tapasztalatom, hogy sajnos rengeteg helyen csak hirdetik magukat, de valójában nem tesznek semmit sok esetben. Pl én kis cicákat szerettem volna megmeteni, de egyszerűen senki nem segített rajtuk, pedig az összes helyen érdeklődtem, ahol csak lehetett az országban. Szóval sok a kókler, de biztosan találsz egyszer egy igazi állatbarát szervezetet.

febr. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Szeged környékén lakom, majd megpróbálok állatvédőknél utána kérdezni, hogy ennek mi a menete, hátha.

De mondjuk, ha hatóságnak (nem az állatvédőknek, hanem valódi hatóságnak) szólnék mivel tudnám indokolni? Nem vagyok benne biztos, hogy elég, ha azt mondom, hogy nem foglalkoznak a kutyával, hiszen enni kap, soványnak nem sovány, nincs kikötve, nem bántják, napi egyszer ránéznek a kerítésen keresztül, amikor enni kap, nem tudom hogy tulajdonképpen milyen szabályt is szeg ezzel a férfi. Egyébként a kutya nem tűnik agresszívnek, persze nem járok be hozzá az udvarba.

Mert javítsatok ki, ha tévedek, de úgy tudom, hogy az állatvédelmi törvény, csak arra tér ki, hogy megfelelő mozgástere legyen, naponta egyszer ellenőrizzék és ne okozzanak neki maradandó károsodást. Vagyis bár nem jó így a kutyának, de hogy az írott szabályok közül mit sért meg a gazda azt nem tudom.

febr. 1. 19:05
 9/17 Feketeruhasember ***** válasza:

Most akkor magadnak megválaszoltad a kérdést...

Ha ezzel mész a hatósághoz azt fogják mondani ha valaki normális emberrel találkozol hogy megérti és ő is elítéli ha valaki így tart kutyát de ezzel ők nem tudnak semmi kezdeni, mivel a törvényben meghatározott minimum az a te elmondásod alapján is teljesül. Itt az egyetlen járható út ha a gazda önként mond le a kutyáról. Esetleg fel kell ajánlani hogy valaki megveszi tőle (ha tényleg szüksége van egy ilyen jellegű kutyára)és ha belemegy akkor viheti. Viszont ha tényleg csak arra kell neki hogy az udvarban tartsa afféle bio riasztónak hogy kezdjen el veszettül ugatni ha valaki idegen be akar menni a portára akkor ez sem jelent hosszabb távú megoldást mert bármikor beszerez egy másik kutyát akit ugyan arra a sorsra szán.

febr. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
51%

Rengeteg kutya él az országban hasonló körülmények között, hogy be vannak zárva az udvarba, van egy "hiányos" házuk, van előttük víz és etetve vannak, de ennél semmi több.

Néha még a menhely is belefut olyan gazdásításokba, ahol egy elkerített részre vándorol a kutya és simogatást alig kap. Olyankor persze visszaveszik az állatot, de arra sajnos egyszerűen nincs kapacitás, hogy minden kutyát begyűjtsenek, akit heti egyszer sem képes a gazdája sétálni vinni vagy heti néhány órát sem tölt a kutyával való játékkal, simogatással, tanítással.

Elsőre rosszul hangzik, hogy a gazda hetekre elmegy és a szomszéd eteti a kerítésen keresztül, de valójában nem adna nagyon hozzá az életéhez, ha a gazdája lökné elé a moslékot.

febr. 2. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!