Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Eladtam egy chippel ellátott...

Eladtam egy chippel ellátott kölyökkutyát, amit a vevő elajándékozott úgy, hogy a vételár felét az ajándékozottal kifizetette. Ajándékozottól, mint tenyésztő a kutyát visszavásároltam, a vételárat neki fizettem. Jogszerű volt?

Figyelt kérdés
Chipszám alapján a kutya az ajándékozott tulajdona.
2010. okt. 24. 13:09
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Milyen kutyus? :)
2010. okt. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Ha a tulaj a kutya eladfása mellett dönt,arról köteles a tenyésztőt értesiteni és annak elővásárlási jogot biztositani.Csak aki elajándékozta is pénzt követel tőlem.
2010. okt. 24. 13:11
 3/22 A kérdező kommentje:
Border collie
2010. okt. 24. 13:15
 4/22 anonim ***** válasza:
Ez akkor van így ha van szerződésed a vevővel és ebben rögzitve van az elővételi jog. Ha ilyen nincs, akkor vettél egy kutyát, aztán annyi.
2010. okt. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Nem követelhet semmit, hisz tovább adta a kutyát, onnantól kezdve neki már semmi köze a kutyához. A jelenlegi tulajjal kellett elintézni a dolgot, és így is nagy vonalú voltál hogy a teljes árat kifizetted, a szerződésbe nem írtátok bele hogy a kutya tovább nem adható?
2010. okt. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
* A középső tulaj milyen jogon követel pénz tőled egy olyan "dologért" amit ő már tovább értékesített, magyarul nem képezi a tulajdonát? Irj az utolsó tulajjal szabályos adásvételit, amiben legyen rögzitve a kutya egyedi azonositoja ..
2010. okt. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
A visszavásárlásról van szerződés,az első eladásról nincs,mivel ismerős volt az illető.Már bánom,hogy nem csináltunk...
2010. okt. 24. 13:44
 8/22 A kérdező kommentje:
Az akitől visszavettem,nem zárkózik el tőle,hogy visszadátumozva csináljunk egy adásvételit,de akkor meg nem úgy lesz a papir,ahogy történtek a dolgok.Abból nem lehet bajom?
2010. okt. 24. 13:46
 9/22 anonim ***** válasza:

Szép kis ismerős, én biztos nem kezeltem volna ilyen szépen a dolgot. Visszaköveteltem volna a kutyát, ha kell, visszaveszem kérdezés nélkül.

A második tulajnak kifizetted a teljes árat miközben ő csak a feléért vette?

Milyen összegekről beszélünk?

2010. okt. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
35.000Ft,törzskönyv nélküli a kutya.Azért fizettem vissza ennyit,mert ő etette,oltatta idáig és jó állapotban volt az eb,csak nem tudták mit vállalnak vele.
2010. okt. 24. 14:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!