Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 9 hónapos komondor ívaros...

Mária3333 kérdése:

9 hónapos komondor ívaros fiunk meglógott valahol a kerítésen és vitte magával a nagy társát is. Hogy hagyhatom így kint éjjel???

Figyelt kérdés

Óriási csalódás! Fél óra keresés után jöttek elő egy szomszéd udvarból. Este 10 után.

Úgy írták le a komit, hogy a saját területét védi, ezért választottuk. Kiábrándító, hiába imádtuk. Egy kutyánk se csinálta ezt. Ez már a harmadik probálkozása után volt. 100 m.-en képtelenség lesni mit csinál. Ívartalanítás után is ez lesz, sajnos meg kell tőle válni.

Nagyon el vagyok keseredve, gyönyörű, nagy, egészséges, kedves, de nem fogunk betont felhúzni ekkora területre.

HÁTHA VAN VALAMI MEGOLDÁS, mert szökös komondor nagy probléma!



febr. 8. 23:13
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
59%
Én meg ezzel nem értek egyet, az ivartalanítás arra jó, hogy csökkentsük a nem kívánt szaporulatot, ami egyébként szükségtelen lenne, ha a kedves gazdik felelősségteljesen odafigyelnének a kutyájukra. Érdekes, nálunk sosem volt nem kívánt alom, pedig több kutyánk is volt, és sosem ivartalanítottunk.
febr. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%
Persze, oda lehet figyelni, el lehet zárni a szukát ilyen esetekben, a tenyésztők is megteszik. De hobbitartóként felesleges szenvedésnek van kitéve a kutya, és szerintem nem jó hallgatni a kanok vonyítását, amikor tüzelő szuka van a közelükben. Sok kan olyankor még enni sem hajlandó.
febr. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 komis1 ***** válasza:
16%
Én pl. nem szeretném, hogy kasztráljanak, akkor se, ha soha nem juthatnék nőhöz. A kutyák se szeretnék, ebben biztos vagyok.
febr. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
17%
Fel sem fogják, amit nem tapasztalnak az számukra nem is létezik.
febr. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
87%
#23Én p.o. nem szeretném, ha ellopnák a tojásomat, tejemet, s ha mán nem hozok több profitot, elvágják a torkomat, megkopasszanak, megnyúzzanak, kibelezzenek, megsüssenek, megegyenek. A baromfik, tehenek se szeretnék, ebben biztos vagyok...
febr. 10. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
Egy kutyanak nincsen olyan vesztesegtudata mint az embernek. Ha elveszed a kolyket akkor erez veszteseget, de olyan fogalommal nem rendelkezik hogy 'mi lett volna ha.. (volna golyom)'
febr. 10. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
14%

Imádom, hogy a fiadnak hívod, leírod, hogy mennyire szereted, de költeni már nem akarsz rá, inkább megválnál tőle :D


Rakjatok a kerítés tetejére-aljára villanypásztort és nagy eséllyel megoldódik a probléma. A kerítés meg legyen min. 150 cm magas (sokszor láttam már, hogy a gazdák értetlenül állnak, ha a kutyájuk átmegy a 60 cm-esen, aztán meglepődnek, mikor mindenki megerősíti, hogy ez a "játék" kategória)

febr. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%

"Én pl. nem szeretném, hogy kasztráljanak, akkor se, ha soha nem juthatnék nőhöz. A kutyák se szeretnék, ebben biztos vagyok."


Erre nem tudok mit mondani. Ez a fajta gondolkodás, amikor valaki összeköti a saját nemi identitását a kutya kasztrálásával, ott azért nincs minden rendben a toronyban.

febr. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a kérdező is és a "csavargós" ill. "kasztrálós" válaszoló is tipikus példája a magyar kutyatartói kultúrának. Ismeret semmi, öntudat annál nagyobb.


Kérdező: a komondor valóban szívesen őrzi a házat, de nagyon nagy területre van szüksége, illetve emellett nagyon gazdacentrikus is. A rendszeres sétáltatással azt az igényét is kielégíted, hogy új szagokat, területeket fedezzen fel és veled is sok időt fog tölteni, így a hozzád való kötődés nagyobb visszatartó erő lesz, mint az általad említett betonkerítés.

febr. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!