Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tacskosok!!! tacskókkal...

Abigel0000 kérdése:

Tacskosok!!! tacskókkal kapcsolatban minden is! Ki mit tud a tacskókrol?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék tacskót, de apukám nem szeretné (amit nyilván meg értek mert ő sem szeretné hogy anyukámnak annyi takarítani valója legyen)és ugye én azt tudom, hogy tacskónak nem jó kint télen. -mondjuk ez elég nyilván való-Ti mit javasoltok? Mi lehet a megoldás? Ne tarcsak és engedjem el ezt az egészet?

#tacskó #ötlet #tipp #még több tacskó
febr. 15. 19:49
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Hogy akarsz tacskót tartani, ha nem engedik? Hány éves vagy?
febr. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%

"amit nyilván meg értek mert ő sem szeretné hogy anyukámnak annyi takarítani valója legyen"


Ez alapján neked semmilyen állatot sem engednék.

Ha a gyerek akar állatot, akkor az az állat az ő felelőssége. Értelemszerűen ha beteg lenne, én, mint szülő fizetném az állatorvost, hiszen a gyereknek, főleg, ha kisebb, még nincs keresete. De minden egyéb (etetés, séta, takarítás) a gazdijának a feladata. Szóval ha a te kutyád, akkor a te feladatod a takarítás. Nem fair a szüleiddel szemben, hogy neked kell a játszópajti, de anyukád takarítson.

Ez alapján ne tarts semmit, amíg nem komolyodsz meg egy kicsit.

Egyébként igen, kint nem tartunk sem tacsit, sem egyéb kistestű és rövidszőrű kutyát. Ha apukád nem enged bentre kutyát, akkor ne legyen kutya.

febr. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%

Én úgy gondolom, hogy végső soron a gyerek állataiért is a szülő felel. Persze elvárható, hogy a gyerek takarítsa, gondozza, de a szülő mindenképp felelős az állatért, figyelnie kell a gyerekre és az állat jólétére. Miért? A gyereknek nincs önálló keresete, nem feltétlen tudja, hogy mikor mit kell csinálni, probléma esetén nincs mozgástere stb. Ezért én azt vallom, hogy a gyerek csak akkor tartson állatot, ha a szülő is akarja, hiszen a szülőn lesz a nagyobb felelősség. Főleg, hogy egy kutya elél 14-15 évig (ez most tacsira vonatkozik), a gyerek meg tanul, ilyen-olyan programja van, egyetemre megy, stb.

A szüleim is azzal voltak, hogy az enyém a felelősség, amikor gyerek voltam, én meg kb. annyit tudtam, hogy hogyan kell az állattal játszani, meg enni adni neki. Tengerimalacokat kaptam, de a végén csak ártottam nekik, mert a szüleim kb. annyit segítettek, hogy havi egyszer adtak pénzt a kajájukra meg az alomra, minden más rám volt bízva, mert én vállaltam érte felelősséget. Meg így hogy csak ritkán megnézték, hogy él-e még az állat annyi kötődés sem alakult ki bennük, hogy segítsenek állatorvoshoz vinni, mert "majd veszünk helyette másikat". Igen, csak én azt vallom a mai napig, hogy lehet akár külsőleg ugyanolyan állatom, soha nem fogom visszakapni a másikat.

febr. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
Ilyen "helyes"írással még túl fiatal vagy ahhoz is, hogy ide regisztrálj, nem hogy ahhoz, hogy kutyát tarts!
febr. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%
Én azt tanácsolom, hogy még várj néhány évet, bár én is kiskoromban kaptam a kutyámat és legszebb éveimben velem volt.
febr. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%

Gondold át, hogy mennyi időd lenne rá. Egyedül meg tudod oldani a sétáltatást, etetést, foglalkozást? Jó esetben egy tacskó akár 15 évig is élhet. Ha változnak a körülmények, másik suliba mész, elkezdesz a barátaiddal eljárogatni, akkor is tudsz majd elég időt szánni a kutyára? A tacskó nagyon embercentrikus kutya. Ha te nem érsz majd rá, a szüleid fognak annyit foglalkozni vele, mint amennyit a kutya igényel?

Azt tanácsolom, hogy nagyon gondold át, hosszútávon mit tudsz nyújtani a kutyának, mert nagy felelősség, elkötelezettség és sok lemondás jár egy kutya tartásával.

febr. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
34%
Baromi ugatós.
febr. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
74%

Ha apukád nem akar, akkor ne legyen.

Egy kutya nem csak cuki és babusgatni való, hanem etetni kell, orvoshoz vinni. Nálunk a veszettség kombinált oltás 12.000 forint, ez évente kötelező. Ha kölyköt szeretnél, akkor oltási program van, hetente-kéthetente oltják különböző nyavalyák ellen. És akkor nem volt más betegsége, ez az alap.

Ki fogja kifizetni az állatorvost és az etetést. Gondolom apukád.


Ahogy a 6-os is írta: nagyon embercentrikus, ráadásul következetes nevelés szükséges. Okos, de makacs kutyák. Neki az lenne a dolga, hogy vadászaton a kotorékban szembeszálljon a vaddal és kikergesse, ezért nem parancsokat teljesít, hanem önfejű. Ha nincs nevelve, lefárasztva, nem érzi a korlátokat, akkor szökik, rombol, ás és kezelhetetlen. Rosszabb esetben harap.

Volt más fajtánk is, nyilván nem lehetetlen küldetés ey tacskó és nagyon jó kutyák, de bizony, a többi kutyánkhoz képest kevésbé engedelmeskedő típus. Első kutyának nem is biztos, hogy javaslom.

febr. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!