Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nemetjuhasz kutyad mivel...

Nemetjuhasz kutyad mivel eteted hanyszor egy nap es mennyit setaltatod mennyit labdazol vele?

Figyelt kérdés

Reggel es este ¾ orat vagyok kint vele, lemegyunk a parkba, labdazas, tanulas.

Ezek utan kap enni. Reggel tapot, mikor hol veszem az akcios 10 kilosat, van egy fel literes bogreje, azzal merek neki puposan.

Delutani seta, az masfel ket oras varosban.

Ezutan dentastixet kap csak.


febr. 17. 14:42
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

A tápok oldalán szokott lenni ajánlás, hogy mekkora kutyának mire van szüksége (általában súly alapján). Ezt érdemes tartani.

Az nem derül ki, hogy van-e kert ahol szabadon szaladgálhat vagy lakásban van...

febr. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Lakasban van.

Az lemaradt, hogy este nem tapot kap, hanem vagy farhatat fozok neki tesztaval vagy egy fel konzervet vagy fel rud kutyaszalamit.

Tobbnyire amugy a tescoban a Brunot veszem neki, mert az van a legkozelebb, de van, hogy sparban a Budgetest vagy Pennyben a Morzsit, Aldiban a Rufust.

febr. 17. 17:13
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Már 4 éves, egyszer kap enni - kora este, utána 1.5 órával még lemegyek vele pisilni. 4x sétál minimum, reggel-délben-este 15-25 percet, és még délelőtt van egy nagyobb 1.5 órás séta. Barfot kap, 1.25. kg-t (nyúl, marha, hal) mert híznia kell.
febr. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
#2 A kerti kutyát ugyanúgy vinni kell sétálni és foglalkozni kell vele! Lehet, hogy nálatok ott a putriban az a szokás, hogy kiteszitek a kutyát az udvarra, aztán addig törődtök vele, amíg elérakjátok a kaját, de ez egyáltalán nem felelős állattartás.
febr. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

5-os, honnan ez a feltetelezes? Nem a 2-es vagyok, de abbol a szempontbol tenyleg nem mindegy, hogy van-e kert, hogy pl mennyit kell vinni setalni.

Amiota kertes hazban elunk, a kutyam allandoan ki-be jarkal, rohangal. Amig korabban egy 4 oras seta utan se faradt le (amig lakasban laktunk), manapsag mar pl 1,5-2 ora utan o koszoni szepen, megunta a dolgot :D

Kell setaltatni termeszetesen a kutyat,de nem mindegy, hogy lakasban el vagy van kert is. Ez van 🤷‍♀️

febr. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%

Kerdezo, azt megkerdezhetem, hogy miert eteted szemettel a kutyat egyebkent? A konzerv es a szalami az abszolut kuka, ezek utan gondolom a tap se jo minosegu. Teszta nem kell a kutyanak, egyedul a farhat a legertelmesebb, de azt nem jo fove adni.


Mi lenne, ha valasztanal egy jo minosegu tapot es figyelnel az adagolasra? Ezen felul meg fozhetsz neki hust peldaul, ha mindenkeppen akarsz meg neki adni valamit. En peldaul heti 4 nap tappal etetek, 3 nap csak hussal. Nekunk ez igy teljesen bevalt.


Lefogadom, hogy meg anyagilag is jobban jonnel ki, mint most.

febr. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Regebben kapott Pedigreet, kiskoraban.

Azutan valtottunk Royal Canin meg egyeb nagyon draga ajanlott tapokat adtam neki, de mindig valami baja volt, meg a hipoallergennek nevezett tapoktol is.

Aztan egyik kutyas baratunk, akinek torzskonyves amstaffja van, mondta, o is igy jart. De miota Pennys tappal etet, neha farhatat ad melle, semmi baja, gyonyoru fenyes a szore, izmos, egeszseges.

Csakazertis kiprobaltam, nalunk ugyanez.

Azota eszik ilyeneket. Mert ezektol van jol. Nem akarom, hogy beteg legyen, ezert adok neki olyat, amitol egeszseges.

Annyi, hogy ezekbol mennyisegre tobbet eszik és nyilvan tobbet kakil.

De ennyi. Megerosodott, kifenyesedett a bundaja stb.

febr. 17. 18:41
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

5 hónapig ettettem táppal(Wolf of wilderness, brit care sőt még a juliust is kipróbáluk). 8 hónapos koráa meguntam, hogy állandóan hasmenése van, azóta főzök neki. 34 kg most 9 hónaposan 1,3 kg-t eszik ebben rizs, zöldségek húsok belsoszervek vannak(természetesenaz előírt arányban), plusz kap C11-et,Lavet-et, Kollagént és C-vitamint.

Napi 2x megyünk a futiba. Reggel 1,5 óra este 2. Plusz van még az udvar is 800 nm.

Kan kutyus, Mali és Nj mix.

febr. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az lemaradt, hogy napi 1x kap már csak enni.
febr. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Enyem 4 eves mar, sokfelet kaptunk, azt is, hogy biztos nem erzi jol magat a lakasban, pedig o egy nagyon nyugodt kutyus, elobb lenne belole terapias vagy vakvezeto nemetjuhasz, mint rendorkutya.

Boven eleg neki a napi 2* fel ora labdazas+pisiido meg a delutani masfel oras porazas setank.

Nagyon jo lakotars, tenyleg.

Amugy o is fiu, 2 eves kora ota ivartalan, 42 kilo.

febr. 17. 20:36

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!