Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális ez a mértékű lihegés?

Normális ez a mértékű lihegés?

Figyelt kérdés
Van egy border collie jellegű kutyám. Az éberlétének nagy részében liheg. Az oké, hogy melegben liheg, meg ha sokat futott vagy sokat játszott. De ő akkor is gyakran liheg, ha órák óta csak jár-kel és nem mozog aktívabban. 20-21 fok van a lakásban, szerintem az nem olyan meleg még neki sem, bár elég hosszú és dús a bundája. Nyilván vannak lihegésmentes idejei is (az alváson kívül persze) de arányaiban azt mondanám, hogy 1 pihenéssel töltött órából mondjuk fél órát mindig liheg (nem egyhuzamban, hanem mondjuk 5 perc lihegés, majd 5 perc nyugi, váltakozva). Nem olyan extrém erősen, és nem zihálva, nem olyan, mint futás után.. annál enyhébb éslassabb, de mégis furcsállom, hogy olyankor liheg, nem értem, miért.
febr. 27. 11:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondolom normálisnak. Egy telefont megejtenék az állatorvosnak.
febr. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Így leírás alapján én is azt gondolom, ki kellene vizsgáltatni. Nekem is a fiatal kutyám többet liheg, már viszonylag enyhébb aktivitásnál is, mint a másik, neki is tervezem a kivizsgáltatását ivartalanítás előtt.
febr. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el állatorvoshoz. A túlzott és indokolatlan lihegés szívbetegségre is utalhat.
febr. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tűnik normálisnak. Szívférgességtől kezdve csomó mindennek lehet kezdeti tünete, mindenképp érdemes mihamarább kivizsgáltatni.
febr. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Pont most megy ivartalanításra pár hét múlva. Akkor előtte kérek vizsgálatot is.
febr. 27. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!