Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet leszoktatni az...

Hogy lehet leszoktatni az allando nyuszogesrol?

Figyelt kérdés
12 hetes tacsko, egesz nap megallas nelkul nyuszog, vinnyog, sikitva ugat, vonyit. Itthon, utcan, seta kozben. A szobatisztasag sem megy, vettunk szobakennelt, hatha abban jobban kibirja, de inkabb maga ala pisil, aztan belefekszik. Ahol szuletett ugy bantak vele, mint egy kisbabaval, ha megmukkant rogton vettek fel kezbe es ringattak. Igy ha kezben van vagy fent az agyban mukkja nincs, de igy, hogy az agyba is pisil ez nem jarhato ut. Ha kimegyek a konyhaba sikit, ha elmegyek wcre sikit. Panellakas, a szomszedok meg ugyan nem szoltak, de szerintem varhato ez is hamarosan. Mit lehet ezzel kezdeni? Ha leszidjuk csovalja a farkat. Pozitiv megerosites semmit nem er, nem latja az osszefuggest, hogy ha csendben van, jutalomfalatot kap. Nem lehet tole aludni, pihenni, telefonalni, semmit.

febr. 29. 11:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
12 hetes.
febr. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Eddig egy kutyamnal sem tapasztaltam ilyet.
febr. 29. 11:35
 3/14 anonim ***** válasza:
92%

Nem jutalomfalattal kell csendesebb viselkedésre tanítani. Teljesen rosszul lett nevelve, innentől pontosan a fordítottját kell csinálni. Csak akkor figyelni rá és jutalmazni szociálisan, ha csendben van. 12 hetes kutya, még ha tacskó is, egyszer el fog fáradni, na azt kell kivárni, és amint csendben van, akkor simogatni, felvenni akár. Amikor hangoskodik, akkor ignorálni, rá sem nézni lehetőleg. Kaját, bármit akkor kapja meg, ha csendben és nyugton van. Persze fokozatosan, először csak egy pillanatnyi csendet is jutalmazunk. (Én például a szintén elég hangos természetű fiatal kutyámmal sétán csináltam kölyökkorában, hogy ha meglátott valamit és nyüszögni kezdett, megálltam - ilyenkor persze hiszti jött, de addig nem mentem tovább egy lépést sem, amíg egy pillanatra csendben nem maradt. Ha egy-két lépés után megint rákezdte, megint megálltam. Volt, hogy negyed órán át álltam, miközben a kutya üvöltött, a járókelők meg nézték, hogy mi van, ehhez kellenek idegek, de ma legalább már nem csinálja ezt a hisztit. Beletelt pár hétbe, szóval kitartóbbnak, makacsabbnak kell lenni.)


12 hetesen a szobatisztaság még jó, hogy nem megy, nem is elvárható. A maga alá pisil és belefekszik rész biztos, hogy nem a kiskutyás alárendeltség jelzése? Mert azt ha szidjátok olyankor, annál inkább csinálja. Ez náluk afféle szociális jelzés, lekushadnak és maguk alá pisilnek, majd akár oldalra vagy hanyatt is hemperednek, azt mondják ezzel, hogy én pici vagyok, megadom magam, ne bánts. Ilyenkor szidni nem szabad. Ha biztos, hogy nem erről van szó, hanem sima dologvégzés, és olyankor is, amikor arrébb tudna menni, akkor még akár egészségügyi probléma is állhat a háttérben.


Ha egyedül nem bírtok vele, próbáljatok házhoz jövő trénert, kutyakiképzőt hívni, amelyik a problémásabb kutyákkal is foglalkozik.

febr. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

8 hetesen kerult hozzank, 1 honap alatt semmi fejlodest nem latunk, ami elegge elkeserito. Annyit elertunk, hogy mar az utcan is pisil, nem csak a lakasban. Volt, hogy inkabb 8 oraig tartogatta, csak kint ne kelljen elvegeznie a dolgat. 8 hetes koraig nem latott fuvet sem.

A fo problema az, hogy akaratlanul is a masik kutyamhoz hasonlitom, o egy border collie, szinte elso perctol szobatiszta volt, nem volt vele semmi problema pici koraban sem. Persze nem osszehasonlithato a ket fajta es neki mas volt elottem az elete, de bosszanto.

A szobatisztasag lenne egyebkent a legkisebb gond, de eros szeparacios szorongasa van szerintem es nehez kezelni nyugodtan. Meg ugye panelban kivarni, amig csendben marad a szomszedok miatt is kellemetlen, foleg amikor este 11kor kezdi el. :(

febr. 29. 11:43
 5/14 anonim válasza:
89%

Hasonló helyzetben vagyunk. Másfél hete van nálunk a kutya, bár szerencsére ennyire erős szeparációs szorongása nincs. VISZONT ezzel nekünk is van gondunk, hogy nehezen szokja meg a kennelt, hangosan ugat, nyüszít (mi is panelban lakunk). Most még oké, de 2 hétnél tovább mi sem tudunk sajnos otthon ülni vele, plusz nekünk is fontos mindenki nyugalma.

Mi arra gondolunk, hogy a mi kutyánk túl hamar lett elválasztva az anyukájától (6 hetesen), és még mindig nincs 12 hetes (kb. még csak most lehetne elválasztani az anyjától). Emiatt mehet nehezebben a kennelbe szoktatás/egyedül hagyás. Ez a része nem lehet, hogy nálatok is így van...? A 8 hét is korainak tűnik.

Nekünk az vált be, hogy este velünk egy szobában alszik csukott ajtónál. Amikor enni kap (reggel, délben, este), azt a kennelben, csukott ráccsal. Amikor befejezte az étkezést persze nyüszít, de ha "Ül!-re" szépen leül, "megnyugtatja magát", akkor kiengedjük (ezért viszont nincs dicséret, természetesnek kell vennie). Mindig egy picit tovább húzzuk (másodpercekről van szó), és nem vagyunk vele ott, amikor eszik a kennelben.

Így mi nyugodtan tudunk aludni, napközben rengeteget alszik, játszik a játékával, felfedez. :-) Illetve fontos, hogy mentálisan is lefárasszuk azzal, hogy minden nap tanítgatjuk (ül, fekszik, "Gyere!", a nevét, stb.).

febr. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Bent van velunk a szobaban o is. A ketrecben etetes jo otlet, azt kiprobalom, ne allando buntetesnek fogja fel, hogy bent kell lennie.
febr. 29. 12:01
 7/14 anonim ***** válasza:
91%

Oltasaival megvagytok mar? Ha igen, akkor szerintem kezdjetek el jarni kutyaoviba.

Tacskoknal sajnos a szeparacios szorongas kb boritekolhato, nagyon jellemzo a fajtara. De nem lehetetlen legyozni. Tenyleg nem szabad ra reagalni, amikor vinnyog.

Nekunk ami attorest okozott (szinten tacskoval), az a kokemeny trening, en ehhez szakember segitseget kertem, mert egyedul nem jutottam sokra.

Mi ugy kezdtuk, hogy az ul es a marad parancsot begyakoroltuk, minden helyzetben, kinti setanal is, tenyleg szerintem hetekig csak ezeket tanitottam neki, mast nem is.

Ez megkonnyitette a tovabbiakat, mert ugy kezdtuk a szepa treninget, hogy leultettem, ott maradt es elkezdtem fokozatosan tavolodni tole a lakasban. Ha csendben volt, juti. Elobb-utobb eljutottam addig, hogy mar a szobaajtot is be tudtam csukni es orakig teljesen csendben volt ugy, hogy en a masik szobaban voltam. Aztan ugye elmentem otthonrol, eloszor csak 5 percre, majd 10,20,30 stb.

Nagyon melyrol indultunk, de mara mar otthon tudnom hagyni 6 orara es teljesen nyugodt kozben. Tobbet nem szokott egyedul lenni, de azt is birna szerintem.

Az hozzatartozik az igazsaghoz, hogy en felnott kutyat fogadtam orokbe, fajtamentestol, tehat alapvetoen szapis, gyengebb idegrenszerrel, igy nalunk nagyon lassu folyamat volt.

De azert szerintem ti gyorsabban fogtok majd haladni, csak ra kell szanni az idot es a penzt.

febr. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
85%

"Nem jutalomfalattal kell csendesebb viselkedésre tanítani."


Igen, abból pont megtanulja, hogy el kell kezdeni nyüszögni, és kapja a falatot.

febr. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Nem már basszus. Tényleg senki nem olvas utána a kutya fajtájának mielőtt magához veszi??? A tacskó ilyen fajta jó reggelt!! Ugat, vonyít! Amúgy meg gondolom most került hozzátok, szóval ezek szerint ti sem a türelmes típusok vagytok... Egy kiskutyához qrv@ra sok türelem kell. Nálunk 8!! hónapos volt, mikor szobatiszta lett a kutya! Keressetek egy kutyaiskolát, lépjetek be tacskós csoportokba facebook-on és próbáljatok meg tájékozódni a kutya fajtájáról, viselkedéséről, mert ezek szerint semmit nem tudsz a tacskókról. Szomorú. És persze ennek a tudatlanságnak is a kutya lesz az elszenvedője.
febr. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
86%

9-es, azert ez nem teljesen igaz. Ha kelloen le van farasztva es meg van nevelve, akkor azert egy tacsko se ugat 0-24 es nincs szeparacios szorongasa sem. Nalunk pl itthon mar csak a csengore ugat, egyebkent egy hangja sincs.

Az nem normalis, ha a legyre is vonyitanak. Fajtabol adodoan hajlamosak ra, de nem kell, hogy igy legyen.

Az igaz, hogy ez a kutyus csak 12 hetes, boven fog meg valtozni, de tanitani mar lehet.

febr. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!