Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom a kutyát leszokta...

Hogyan tudom a kutyát leszoktatni a felesleges ugatásról?

Figyelt kérdés
ha valaki elmegy az utcán (kertváros) és ugye hallja is a kutya, mert mondjuk beszélgetnek, vagy bőröndöt húz, akkor egyből megy ki ugatni úgy, hogy végig ugatja a házat, meg kint is ugat egy-két percet. ha csak kint ugatna mikor valaki elmegy, akkor nem annyira lenne baj, de néha a madárcsicsergést, elmegy egy motor, meg igazából minden apró dolgot megugat. az nem műkődik hogy lefárasztom, mert két héten keresztül minden nap vittem sétáltni közel 10km-eket és ugyanúgy csinálta. milyen egyszerűbb módszerek vannak amivel letudom szoktatni a felesleges ugatásról? egy fiatal bullterrierről van szó
febr. 29. 14:33
 1/4 anonim ***** válasza:
40%
Nem tudod. Tacskoink vannak, a kazantermosztat kattanasat is megugatjak. Vettunk ultrahangos visszanyuszitot, le se szarjak.
febr. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
48%
Én megprobálnám elektromos oktató-kiképző nyakőrvel,ha már a határozott rászólás nem segít.
febr. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Folyamatos rászólogatás vagy ugatásgátló nyakörv.

Napi 10 km séta a legtöbb kutyának meg se kottyan, főleg ilyen időben. Ha elmúlt 1,5 éves és rendben vannak a mozgásszervei, lehetne futtatni, amúgy meg feladatozzatok napi 2-3x, de szerintem emellett is rá kell néha szólni (ami jóval könnyebb, ha a sok foglalkozás miatt kialakult már egy megfelelni vágyás benne), mert ha egyszer belejönnek a házőrzésbe, nehezen lehet őket leszoktatni erről.

A nyakörv rögtön hat, de érzékeny kutyákat néha nagyon kiakasztja, de egy terriernél nem hiszem, hogy ez probléma lenne.

febr. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Le kell fárasztani - alaposan, napi 10 km az semmi egy bullterriernek -, emellett következetesen tiltani.


Most az, hogy vakkant 5-6-ot, semmi baj és normális, de amikor nekiáll kvázi őrjöngeni, az gáz.

márc. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!