Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Frusztrált, ingerlékeny,...

Frusztrált, ingerlékeny, zajokra érzékeny felnőttnek szabad kutyát tartania?

Figyelt kérdés
Milyen hatással lenne rá? Pro-kontra

márc. 1. 06:24
 1/10 anonim ***** válasza:
56%
Ne tartson! A kutyán vezetné le a feszültségét. Egy kutyához türelem kell! Jobb az állatnak egy normális gazdával mint egy ingerlékeny frusztrált emberrel. Ha Te vagy az, kérlek ne tarts kutyát. Ha ismerős akkor beszéld le. Előbb utóbb utcára rakja az ilyen ember a kutyát, vagy láncon a kert végébe...
márc. 1. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is az vagyok és nekem pl piszok sokat segít az ingerültség esetén. Odamegyek, simogatom, játszok vele, nézem a bohóságait, stb - vagy elmegyünk sétálni és teljesen megnyugszom.


Soha nem bántaném, tenném láncra vagy bármi.

Szeretem és feltétel nélküli szeretet kapok tőle, ami rengeteget jelent a lelki egészségemnek.


Természetesen ismertem olyat is sajnos, aki verte a kutyát.

márc. 1. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Hát van hasonló ismerős, akinek van kutyája, kb mindentől a plafonon van, viszont a kutyájának sosem ártana, az illetőben lévő szeretet ezt bőven felülírja.

Ellenben mindenki mást simán kinyírna. :)


Az extra birka türelemmel bíró szomszédom meg úgy tartja az állatait, hogy már többször feljelentettem, más kérdés, hogy tojik rá az önkormányzat, helyi kutyatelep, stb...na ő őrjöng velük, veri őket, stb.

márc. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

Pont ezt akartam írni mint kettes. Lehet, hogy ha kutyája lenne, nem is lenne többet frusztrált.


Egyébként meg nem is lehet általánosítani, hogy valaki ilyn meg olyan.


Alapjába véve én is rohadt türelmetlen vagyok, hamar a plafonon vagyok, de ami érdekel, finommechanikai dolgok, elektronika, vitorlázás, horgászat, azokban meg birkatürelmem van.

márc. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az exem is pont ilyen. Ő egy elviselhetetlen személyiség, az időjárás-ingadozás az ő hangulatingadozásához semmi. De a kutyáit (két kissebbtermetű jószága van, vagy is két éve volt) soha nem bántaná, és nem is bántotta. Ellenben engem, meg mindenki mást a környezetében rengeteget bántalmazott lelkileg a semmiért, pláne mikor rosszabb napja volt (nála minden második nap szinte ilyen).

Szóval én nem értek egyet az első válaszolóval, mert az, hogy valaki ingerlékeny, és nem jön jól ki az emberekkel, nem jelenti azt, hogy az álatokkal is ilyen lenne a viselkedése. Tapasztalatból mondom, hogy ez nem így van, mert ő képes lett volna a saját életét is kockáztatni a kutyákéért.

márc. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha szereted a kutyád vagy cicád, és ránézel, csökken a kortizol szinted, és nő az oxitocin termelés, tehát stresszcsökkentő hatású. Ha jó gazdi lenne az illető, akkor jó hatással lenne rá.
márc. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
25%
A kutya úgy tudom stabilan domináló gazdit igényel, ő ilyen, falka vezér gazdi kell neki. Ha a gazdi nem dominálja, akkor labilis lesz a kutyus, esetleg agresszív, harapós, ugatós, ideges lehet, mert kell neki a biztonság, egy bizonytalan gsazditól rosszul lehet a kutyus. Olvastam, hogy ha a gazdi nem fegyelmező, skkor a kutyi átveheti a falka ( család) vezér szerepet, ő fog úgymond " dirigálni".
márc. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én "csak" ingerlékeny vagyok (a munkámból fakadóan is), de engem kifejezetten kikapcsol, amikor labdázom a kutyával. Eljárunk futni, túrázni, levezetni a stresszt. Nekem jót tesz a vele töltött idő. :D
márc. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez kevés infó.

Mondok egy példát. Én inkább macskás vagyok (amúgy kutyám is van), és aspergeres vagyok, erősen szenzoros, tehát zajokra, hangokra, szagokra, fényekre érzékenyebb, mint az átlag, illetve nem bírom, ha hozzámérnek, főleg, ha kéretlenül.

A macskám akárhányszor nyávoghat, zajonghat, hozzámérhet (az egyik konkrétan rám ugrik, ha törődésre és pesztrálásra vágyik), és soha nem okoztak negatív érzelmet nálam. Teljesen máshogy áll hozzá az ember ösztönösen, nem lehet egy kategóriába sorolni.

Szóval hiába érzékeny az illető zajokra meg hiába ingerlékeny, az, hogy mi triggereli, sokkal összetettebb. Ha szereti a kutyákat, még segíthet is neki, hogy van ott mellette egy "biztos pont". Bár pl magamból kiindulva nem olyan fajtát választanék, ami arról híres, hogy folyamatosan ugat :)

márc. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
45%

Én sajnos ismerek egy ilyen személyt és a kutya is ilyen lett,mindenre ugat,frusztrált stresszes agresszív lett,pedig kölyökként nem volt. De a gazdája ezt közvetiti.


Akkor ha kutya vmi rosszat csinál rendesen üvölt vele,megveri. Ez által a kutya neveletlen,kicsit fél is tőle.


Függ az adott embertől és a kutya érzékenységétől is.

márc. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!