Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megköthetem a kutyát hosszabb...

Megköthetem a kutyát hosszabb láncon, ha folyton elszökik?

Figyelt kérdés

márc. 1. 18:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%
Egyrészt tilos tartósan láncra kötni, másrészt vannak ettől értelmesebb módszerek amik nem kínozzák vagy frusztrálják a kutyát. Csináld meg a kerítést, foltozd be a lyukakat, építs kettős kaput ha melletted szökik ki, vagy esetleg meg kell tanítani, hogy hallgasson rád és maradjon.
márc. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
92%

Hivatalosan nem lehet tartosan lancon, de gyakorlatilag az orszag nagy resze igy tart allatot, szoval ketlem, hogy barmi bajod lenne belole :((


Keritest amugy miert nem csinalod meg? Ivaros? Mennyit foglalkozol vele egy nap? Ugyebar, aki kutyat vesz magahoz, annak biza foglalkoznia is kene vele.

márc. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd láncon sokáig az nem arra van.
márc. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
96%
Valljuk be, nem mindenkinek való a kutyatartás. A szomszédomban is sokáig láncon tartottak egy németjuhászt, mert az úgynevezett gazdája cseszett foglalkozni vele. Azt hitte, akkor majd nem lesz vad, ha láncon van. Annyit ért el vele, hogy nagyon durván idegbeteg lett a kutya, de még így se esett le neki, hogy foglalkozni kellene vele. Az életben nem vitték még sétálni, és játszani se játszanak vele. De kutya kellett mindenáron a házhoz, hadd ugasson kínjában éjjel-nappal szerencsétlen állat. A szomszédomhoz hasonló dilettáns "gazdákat" kellene láncon tartani inkább.
márc. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
94%
#4 Ráadásul pont a németjuhász az a fajta (sok mással egyetemben) ami kifejezetten rosszul viseli a láncra kötést. Mindamellett, hogy az egyik legintelligensebb és legjobban tanítható kutya amivel egyszerűen foglalkozni KELL. Sajnos ezt nem veszik figyelembe az emberek.
márc. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
91%

4-Ugyanez van a szomszédomban..kutya kellett,kikötötték,adnak neki enni és ennyi,egy árva szót nem szólnak hozzá,abszolut nem foglalkoznak vele..ugat ha kell ha nem.Nekem meg a tököm már tele van vele.mert nem lehet tőle pihenni,a saját házamban,saját ágyamban füldugóval kell aludni.Szóéltam annak a seggfej szomszédnak,de azt mondt azért kutya hogy ugasson...idióta barom..Jövőhéten ki fogom hívni az állatvédőket meg az állatorvost is.

Szabályozni kellene a kutyatartást,hogy mindenféle idióta ne tarthasson állatot.

márc. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
93%

Saját szüleimnél is ezt a fajta "felelős" állattartást látom. Egyik kutya szökött, onnantól meg van kötve. A másik kutya egy agresszív, ugrálós, túlpörgős őrült. Persze szerintük ez rendben van, mert ház ez a jó HÁZŐRZŐ.


Fiatalkorában talán kétszer vitték el sétálni de mivel nagyon engedetlen volt, többet nem mentek vele. Mondtam, hogy ezt a kutyát nevelni kellene, mozgatni. Az volt a válasz, hogy még fiatal, majd lenyugszik.


egész este, egész nap ugat, arra is az a válasz, hogy az a dolga.


Persze mindezek mellett az én szüleim a legnagyobb hangemberek ha arról van szó, hogy valaki kutyát tart lakásban, mert a kutya nem oda való, a kutyának nem való a bezártság. Szerintük az állatkínzás mert a kutyának a kertben a helye. Megkötve.


Én eleve erősen szűrném, ki tarthat kutyát és ki nem. Úgy ahogy van megtiltanám a klasszikus vidéki kutyatartást.

márc. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
85%
Vagy ivartalaníthatnád, aztán akkor majd nem akar annyira elmenni. Csinalj magasabb kerítést vagy javítsd meg. A lehetőségek végtelenek.
márc. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
93%

#4/6 Nekem kedvencem amikor egy-egy ilyen eb hosszú szenvedéssel jobb létre szenderül és az összes "gazda" elkezd sipítozni, hogy biztos valaki megmérgezte.


Nyilván megmérgezték és véletlenül sem az volt a probléma, hogy a büdös életben nem látta az állatot állatorvos, egyetlen kötelező oltása nem volt és háromnapos moslékkal etették.

márc. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Feketeruhasember ***** válasza:
19%

"Én eleve erősen szűrném, ki tarthat kutyát és ki nem. Úgy ahogy van megtiltanám a klasszikus vidéki kutyatartást."


Azt sem szűri senki hogy gyereket milyen putriba szülnek meg és kicsodák...

persze, majd pont a kutyatartást fogják szabályozni, bilibe lóg a kezed.

márc. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!