Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Nexgard tabletta rendszerese...

A Nexgard tabletta rendszeresen adva valóban megvédi a kutyát a kullancsok által terjesztett fertőzésektől?

Figyelt kérdés
Elmentünk kirándulni a németjuhászommal és rengeteg kullancsot hoztunk haza, ő a szőrén, én a ruhámon. Befúródva egyet se találtam, de nagyon sűrű a szőre, félek hogy még lehet benne. Nexgard tablettát kap folyamatosan, az valóban megvédi a babéziától? Utólag még valamivel érdemes lekezelnem?

márc. 3. 21:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Nekem hosszúszőrű border colliem van, neki is elég dús. Mindennap járunk erdőben, mezőn stb. Sosem találok befúródva kullancsot. A legtöbb döglötten kimosódik belőle fürdésnél, úgyhogy ne aggódj:)
márc. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megnyugtatást!

Azért biztos ami tuti, holnap felhivom az allatorvost, hátha van valami plusz tanácsa

márc. 3. 22:27
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen felesleges ezzel felhívni a dokit. A tabletta miatt ha bele is fúrja magát a kullancs, akkor is olyan gyorsan elpusztul és döglötten kiesik, hogy nem tud átadni semmilyen fertőzést. Ha nem is esik kis, akkor is elpusztul, ha nem találod meg majd később esik ki.
márc. 4. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Evek ota ezt kapja, soha nem volt meg baja. Ketszer amugy szedtem ki belole kullancsot, a kb 4 ev alatt, de ennyi tortent.

Semmit nem csinalok pluszban, minek kapja akkor a gyogyszert, ha kene?

Csak mindig atnezem a szoret.

márc. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
"ha bele is fúrja magát a kullancs, akkor is olyan gyorsan elpusztul és döglötten kiesik, hogy nem tud átadni semmilyen fertőzést." Azért akadt már ellenpélda, mondjuk arra nem emlékszem, melyik ilyen tablettát szedte az illető kutya, de többször olvastam már hasonló esetet. A tájékoztatóra is rá van írva, hogy mivel a vérszívás után hatnak ezek a szerek, nem tudják 100% garantálni, hogy nem lesz fertőződés. Viszont valóban ritka az ilyen eset, és arról nem tudok, hogy pl. vizsgálták-e már az olyan kutyákat, akiknél tabletta mellett is lett fertőzés. Arra gondolok, hogy nekik lehet, hogy pl. valami egyedi anyagcsere jellegzetesség miatt nem ér el megfelelő hatékonyságot a szer, pl. gyorsabban ürül, mint elvileg, és emiatt nem véd folyamatosan.
márc. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A Nexgard megvédi a kutyát, nem lesz baja. De érdemes a Spectrat adni, nem a sima Nexgardot, mert az szívféreg ellen nem véd. Esetleg ha kirándulni mentek, érdemes még kiegészítő védekezést alkalmazni. Van mondjuk a Mybulldogshop-nak levendulás-citromfüves spray-e, azzal befújhatod. Vagy házilag is elkészítheted illóolajokból. Jó a gerániumolaj, kakukkfű, citromfű, levendula.
márc. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Májvédőt adj neki mellé
márc. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!