Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Angol Staffordshire Bullterrie...

Angol Staffordshire Bullterrier tapasztalatok ?

Figyelt kérdés

Nagyon a szívünkhöz, nőtt egy angol staffordshire Bullterrier , 5 eves ivartalan kan. A menhelyen él 3 eve. Egyedul egy kenelbe mert allitolag nem tudtak a tobbihez szoktatni. Bar egy ott dolgozo szerint nem is van nagyon lehetoseg szoktatasra, nem foglalkoznak ugy veluk.

Seta kozben nem agressziv a tobbiekkel szemben. Nem morog nem ugat, nez felejuk csovalja a farkat, de kozel nem engedtuk meg senkihez.

Nekunk van egy 13 eves kutyank. Baratsagos a tobbi kutyaval vagy jatszik vagy nem erdekli a jelenletuk.


Van esely, hogy ossze szokjanak? Arra gondoltuk elvisszuk a mienket parszor csak setalunk egymas mellett, aztan ha ugy latjuk nincs gond lehet szimatolni egymast stb.

De a fajta leirasban mindenhol azt olvasom , csak a gazdajan csung es mas allatokkal max akkor jon ki ha kicsi koratol egyutt elnek.

Plusz mi van ha seta kozben minden jo, de megis egy fedel alatt azert már más a felallas.


Szoval mar felnott kutyat valaki szoktatott mar ossze igy meglevo kutyaval ?


Lakasban elunk. Tehat mindenkepp baratoknak kene lenniuk mert egy legterben élnének.

En kotetlen munkarendben dolgozom, vagy home officeban. Szoval akarmennyit veluk tudok lenni. Az elso idokben 0-24 is.


Nagyon szeretnenk kimemteni onnan ezt a kutyust. Igazan hozzank valo lenne. Mar megismer minket , gondozoi is azt mondjak , hogy latszik rajta , hogy orul nekunk es sokkal jobban viselkedik ha velunk volt delutan.

De elbizonytalanit az, hogy minden pozitizum melle mindenhol azt irjak, csak egyeduli kutyakent ajanlott a tartasa.


ápr. 2. 10:45
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, próbáljátok meg, amit írtál, vigyétek le sokszor a tiéteket, sétáljatok együtt sokszor, látni fogjátok a jeleket, esetleg, ha fejlődik és kezdi megszokni, azt is vagy ha nem.

De legalább 5-6 találkozás legyen vagy még több, hogy már összeszokva vigyétek haza, szerintem próbaidőre, ha minden klappol és ahogy írtad is, a próbaidő - mondjuk egy hónap, addig kibújik a szög a zsákból, ha van - alatt mindenképp 0-24 felügyelet alatt.

De azt is meg kéne nézni, kamerával valahogy, hogy a felügyeletetek nélkül nem akarja e bántani az öreget. Ez is fontos.

Természetesen, ha bármi olyan van, ne veszélyeztessétek a már meglévő öreg kiskutyát, akkor keressétek egy másik kutyust, akit biztonsággal örökbe mertek fogadni mellé és ehhez a staffbullhoz járjatok ki továbbra is sétáltatni addig, amíg valaki talán szintén beleszeret és örökbe fogadja.

Ez a két megoldás a javaslatom.

ápr. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
91%
Én bullterrier fajtákat senkinek sem tudok jó szívvel ajánlani.
ápr. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
89%

Én biztos, hogy nem hoznék haza bull típusú kutyát vagy keverékét, nagyon max kizárólag szeparálva, ha felügyelet nélkül vannak.

Néhány sztorit már hallottam, hogy az akár évek óta együtt élő kutyák széttépték egymást. Tudom, hogy a menhely más közeg, de ahol önkénteskedtem rendszeresen belefutottak, hogy azt hitték, hogy kijönnek ezek a fajták más kutyákkal, aztán 1-6 hónapon belül meg nekiugrottak a kenneltársuknak és nagyon durva sérüléseket okoztak neki.

Az viszont tény, hogy nálatok jobb élete lenne, mint a rácsok mögött.

ápr. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Mondjuk ez pont nem volt kerdes 😂
ápr. 2. 11:07
 5/26 A kérdező kommentje:
Marmint ezt a masodik valaszolonak irtam. Az hogy szerinte senki se tartson ilyem kutyat az nem volt kerdes.
ápr. 2. 11:10
 6/26 A kérdező kommentje:

Masik kutyat nem szeretnenk. Vagy ezt hozzuk haza vagy semmilyet. Mar honapok ota jarunk fel setaltatni. Mar tobb tucat kutyat megsetaltattunk , mégis ez az egy nőtt csak hozzank , ő viszont elso latasra szerelem lett.


Mi is azt gondoltuk, hogy sokszor mennenk fel. Még az 5-6 alkalmat is kevesnek erzem igy latatlanba is.


Mozgasigenye nem tul nagy, foleg, hogy santit kicsit. Igy általaban tanitgatom mig vele vagyunk. Nagyon okos , nehany alkalom eleg volt es mar szepen ül, a pacsi is igy ugy sikerul. Heti 1x-2x 1-1 orat vagyunk fent nala.


Bar lehet ez nem valos felelem, de attol tartok ha nem tudjuk hazahozni , viszont folytom jarunk hozza tobb kárt okozunk mint hasznot. Pontosan ugy viselkedik ahogy azt olvastam. Tenyleg szinte csüng rajtam. Latszik, hogy imad engem. Attol felek, ha nagyon megszeret kesobb nehogy pont emiatt ne tudjak orokbe fogadni, mert mar hozzam ragaszkodik.


A meglovo kutyankat nagyon szeretjuk, nyilvan az ő biztonsaga az elso.

ápr. 2. 11:18
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha santit, akkor azt is at kell gondolni, hogy lehet egy 4 labon jaro orvosi szamla lesz a kutyabol. Ezt is at kell gondolni.

Csak ugy nem santitanak, ennek mindig oka van.

ápr. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem vágjatok bele, kezdjétek el odahordani a tieteket.

De ha valami miatt mégsem sikerül, attól még egy másik kutyusnak adhatnátok esélyt, nem jó az a hozzáállás, hogy vagy ő vagy senki. Nem biztos, hogy az első kinézett kutya passzol hozzátok. Persze, hogy ragaszkodik, mindegyik vágyik a szeretetre, figyelemre. Ha mégsem jönne össze, nyugodtan adjatok esélyt egy másiknak.

Sok sikert, bármelyik kutyához.

ápr. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Egészen biztosan nem kockáztatnám a 13 éves kutyámat. Más fajtával sem lenne könnyű összeszoktatni, nagy a korkülönbség. A staffokkal viszont az a baj, hogy nézhetnek ki távolról barátságosnak más kutyával, csóválhatják a farkukat, de egy pillanat alatt rajta lehetnek ezután a nyakán. Velünk megtörtént eset. Az egyik szomszédos utcában, ahol gyakran sétáltunk, lakott egy staff, nem ugatott meg minket kerítésen keresztül, viszonylag barátságosnak látszott, aztán egyszer pont akkor jártunk arra, amikor nyitva volt a kapu, mert a gazdi éppen kocsival állt volna ki. A staff egy pillanat alatt az egyik kutyám nyakán volt, megölte volna, ha a gazdája nem ért ahhoz, hogyan lehet leszedni róla. Ezeket nem lehet úgy elijeszteni, mint más kutyákat, ezek beleharapnak a nyakba és mint egy kullancs, csak szorítják, olyankor fájdalmat sem éreznek, az egyetlen módszer, hogy leszedjük őket, a fojtás - ha nem kap levegőt, akkor amíg levegőért kap, addig egy pillanatra ereszt. Így menekült meg tőle a kutyám. Más ismerős gazdáktól is hallottam hasonló történeteket, teljesen más helyekről. Ki van csukva, hogy egyetlen pillanatra is kockára tenném a meglévő kutyám jólétét, inkább rá kellene gondolnotok elsősorban, akármennyire is sajnáljátok ezt a staffot.
ápr. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
9-es vagyok: a történetemhez hozzátartozik, hogy az én kutyáim soha nem provokálták azt a staffot, nem ugatnak kerítésen belüli más kutyára, szépen sétálnak, a maguk dolgával törődve. hab a tortán, hogy a staff kan volt, az enyéim meg szukák, tehát még ez sem gátolta meg a támadást.
ápr. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!