Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutyánál ezen lehet...

Egy kutyánál ezen lehet bármilyen módszerrel változtatni?

Figyelt kérdés

Keverék kutyám van, és ha nagyon megijed, vagy bármi apró fizikai fájdalma van, úgy üvölt/visít mintha nyúznák.

Természetesen jó magas/éles hangja is van, szóval zeng tőle az egész utca.


Eleve kellemetlen, hogy olyan hangokat ad ki mintha bottal ütném, vagy én nem tudom...de pl. ma is megszúrta/megbökte a rózsabokor és úgy vonyított, hogy az nem igaz.

Kizárt, hogy akkora fájdalma van mint amilyen hangerőn visít.


De ugyan így ha láb alá kerül, és véletlen rálépek akkor is visít, és nem az hogy nyekken egy pillanatra hanem másodpercekig, aztán meg néz, hogy ja hát nem is történt semmi.

5 éves, szóval nem ilyen kölyökkori dolog.

Amellett, hogy mikor kint van és hallom, hogy zeng tőle az utca a szívem megáll, mert azt hiszem hogy baja van, meg hogy mit gondolnak nem is a szomszédok, hanem az utcában.


Az érdekelne, hogy valami kutya tréner, vagy bárki/bármi ezen tudna változtatni, hogy legalább indokolatlanul ne csinálja?

Gondolom nem, de azért megkérdezem hátha.


ápr. 8. 18:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy idegrendszeri baja van és ennyire ijedős.

Azzal nem hiszem, hogy tudsz bármit csinálni, ha ijedségében visít, mert arról akkor nem tehet.

Szerintem nem direkt csinálja.

De azért megkérdezheted az állatorvost meg egy trénert is megpróbálhatsz, de nem biztos, hogy ez ilyen nevelési gond lenne.

ápr. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
50%

Nem indokolatlanul csinálja, mert leírtad Te is, hogy akkor csinálja ha valami fájdalma van, vagy megijed. Téged meg lehetne tanítani arra, hogy ha beléd csípek egyet, akkor ne szisszenj fel a fájdalomtól?


Ha zavar a hang, amit a kutya kiad ha "láb alá kerül és rálépsz", akkor szerintem erre az a megoldás hogy figyelj oda és ne lépj rá. Nem az, hogy fogadsz egy trénert, aki kiképzi a kutyát arra, hogy szó nélkül tűrje a fájdalmat...

ápr. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Tudom nem egy népszerű vélemény, de ha láthatóan nem történt baj, nem kell vele foglalkozni és nyugodtan arrébb lehet küldeni a kutyát, ha úgy látod, hogy útban lesz.

A vonyításról szerintem nem tudod leszoktatni, egyik kutyám nekem is ilyen, csak a számosságot tudtam csökkenteni a fenti módszerrel. Nála azt vettem észre, hogy direkt úgy áll, hogy útban legyen, hogy aztán ha hozzáérek felsírhasson én meg megsimogassam.

ápr. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!