Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Flexi póráz kirándulásnál?

Flexi póráz kirándulásnál?

Figyelt kérdés

3 féle méretben van "rendes" pórázunk. Az 1méterest használjuk kb mindenhova (kutyasuli,utazás,séta)

A 15 méterest behívás gyakorlására...úgy ahogy beválik.

És van egy 5 méteres is,amit kirándulásra akartunk vinni...de nagyon rossz.

Összegubancolódik folyamatosan és nekem nem kényelmes.

15 méteres erre szintén alkalmatlan lenne....ahogy az 1méteres is.

Soha nem használtam flexi pórázt. Sokan mondják,hogy nagyon nem jó a kutyának,mert nem tudja hol a vége és ehhez hasonlóak.

Nem tudom mennyire igazak.

Szerintetek jó ötlet egy nagy flexi pórázt venni inkább? Vagy próbálkozzak még az 5 méteressel?

Csak kirándulásnál szeretném használni.


ápr. 18. 09:59
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
De nagyon jó! A kutyám megtanulta mikor feszül meg a póráz, meddig mehet. Mielőtt visszarántaná a póráz, lassít! Tudja meddig mehet. Azt is megtanulta, hogy ha kattan a flexi, kiengedem a féket. Tudja, hogy messzebbre mehet. Ekkor megindul! Imádjuk!
ápr. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Hovarju ***** válasza:
100%

Ésszel használva egy szófogadó kutyával remek választás.


Ha hosszabb útra megyünk ismeretlen helyre én is szeretem használni. nálunk remekül bevált. (5 méter). A kutya hamar megtanulta, hol a vége, annyira, hogy szabadon engedve sem megy ettől messzebb.


A szalagos verziót válaszd, az sokkal jobban látszik.

ápr. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi a 8 méteres szalagos flexivel szoktunk labdázni, ha olyan helyen vagyunk, szerintem nagyon jó, praktikus, tulajdonképpen egy 16méter átmérőjű körben tud futkosni a kutyusom, mégsem tekeredik fel semmire és biztonságban van. Én arra figyelek, hogy ne dobjam túl a labdát, már kb megszoktam mennyire lehet dobni. Sétához sima pórázt használunk. Szerintem ha alkalmankénti használatról van szó, akkor nem gáz hogy használjátok. Arra figyelj, hogy a szalagos verziót vedd, az sokkal biztonságosabb, mint a zsinóros.
ápr. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Még 2 kérdésem lenne akkor ezzel kapcsolatban:

Nyakörvre is csatolható, vagy csak hámon biztonságos?


Mekkorát érdemes venni? (Ugye ha csak kirándulásnál használom)

ápr. 18. 11:15
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyakörvre is, persze! :)


Vannak többféle méretek is belőle, attól is függ, hogy mekkora a kutyusod, meg van adva kg-ra is, pl kistestű kutyusoknak nincs 8 méteres belőle, így én nagyobb testű kutyusoknak valót vettem a tacskómnak, hogy ne csak 5 méteres legyen neki.8m vennék kirándulni. A póráz fogása is sokkal jobb, mint az 5 méteresé, nekünk az is van egy, azzal kezdtük, de azóta van 2db 8 méteres is, azt sokkal jobban szeretem. De mindenképp nézd meg azt is, hogy hány kg a kutyusod és hány kg-os kutyusnak ajánlják.

ápr. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem flexi 7 méterest használok, nekem kezdetektől nagyon bevált, lehet, hogy nektek is "csak" gyakorlat kérdése. Persze, egy próbát a flexi is megérhet, ha nektek az a szimpatikusabb. Csak azért írom, hogy a nem flexi is lehet zökkenőmentes, mert az én kutyám pl. 20 kg, nem bíznám egy flexire.
ápr. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én lassan 20 éve kutyázom, időről időre beleesek abba, hogy 1 kutyához 3 pórázt viszek a túrákra és midig rájövök, hogy a legjobb szett a nyakörv, hám-amiben kicsit húzhat is-, 2m-es gumis, rugalmas póráz és deréköv kombó.

Szerintem ki próbáld ki a flexit, valakinek bejön, valakinek nem.

ápr. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!