Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet tisztítani a...

Hogyan lehet tisztítani a kötélből készült játékokat?

Figyelt kérdés
Kis kutyám nagyon szereti a kötélből készült játékokat, labdát, csomós zsinórt stb. Ti hogyan szoktátok tisztán tartani?

ápr. 27. 04:33
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Én nem szoktam mosni, de nálunk udvaron van kint minden játék. Ha lakásban zavarna hogy piszkos, akkor egy mosózsákba beraknám és kimosnám.
ápr. 27. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
84%
Mosógép mikor úgy is olyasmit mosok.
ápr. 27. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Kb. 2-3 havonta mosok kutyacuccokat, ilyenkor általában összejön 1-2 adag. Lakáskutya, szóval kutyláb-törölközőt, pokrócot, mosható játékot, ágyának a huzatát stb., 60 fokon, utána fertőtlenítem a mosógépet. Ami nagyon homokos, saras azt előtte beáztatom Domestosos vagy mosószódás vízbe.
ápr. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
A színezett köteleket nem lehet mosni, mert kioldódik a festék belőle. Maximum kézzel, ha nem számít, hogy csúnyább lesz utána.
ápr. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%
4-es :) A színes kötéljátékokat úgy mosom, ahogy a fentiek írták. NEM oldódik ki a színe. A mosóhálóba berakom őket, sőt, még a kis labdákat, gumijátékokat is. Még a kutya takaróját, plüsseit is a gépbe. A mosószer mindegy, én van, amikor mosogatószert teszek bele (Jar, Cif), vagy wu2 shampont, de bármilyen mosószer jó, lényeg, hogy oldja a piszkot. Az öblítő adagolójába pedig 20%-os ecetet öntök. Ez szagtalanít és fertőtlenít. 45fokos vízben mosom, de ennél forróbban ne mosd. A keményebb játékok kopognak a mosógép dobban, de az nem baj. :)
ápr. 28. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A mosogatószer és a sampon az nulla mosásra való? Ecet? Tönkreteszi a gumi tömítéseket! Egyre jobb. Ne haragudj, de én ezek után nem tudlak komolyan venni. Eleve nem értem kell olyat cáfolni, amit saját magam tapasztaltam és ezáltal létező tény.
ápr. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

*az mióta mosásra


(Android belejavított)

ápr. 28. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
6-os: a mosogatószer és a sampon zsíroldó hatású, ez a tisztító mechanizmusa, kímélőbb, mint a normál mosószerek, szokták ajánlani kényesebb dolgok mosására. Az ecet, ha nem töményen több liternyit használsz minden nap, nem fogja tönkretenni a mosógépet, a saját törölközőinket is azzal öblítem néha, bár alapból is mosóparfümöt és nem öblítőt használok, de a kutyacuccokat is ecettel öblítem valóban. 3-as vagyok.
ápr. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A mosogatószer habzik, a mosószer nem és a PH-juk is teljesen más. A kettőt nem lehet helyettesíteni egymással. Vagy ha szerinted igen, akkor legközelebb mosogass mosószerrel.


> "Az ecet, ha nem töményen több liternyit használsz minden nap, nem fogja tönkretenni a mosógépet"


Nem is azonnal teszi tönkre, hanem szépen folyamatosan az évek alatt. Ilyenkor szokott az jönni, hogy ráfogják a silány alkatrészekre a hibát, pedig csak simán az ecet tette tönkre. Kifejezetten káros rendszeresen ecetet tölteni a mosógép öblítő rekeszébe.

ápr. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!