Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le a kutyát a...

Hogy szoktassam le a kutyát a macskamániájáról?

Figyelt kérdés

Örökbe fogadtunk tavaly egy 5 éves kutyát, és akkor még nem tudtuk, és nem is mondták, hogy ki nem állhatja a macskákat.

Séta közben ha lát egyet, nem lehet elterelni a figyelmét semmivel, és muszáj elrángatni. Ha a kertből lát, akkor veszettül ugatja.

A kora ellenére le lehet szoktatni?


máj. 17. 23:14
 1/3 anonim ***** válasza:
95%
Persze, hogy le lehet. Idős kutyát is lehet nevelni, nem kor függő. Tiltani kell ez a viselkedést, illetve szocializálni is lehet, hogy ne érdekeljék a macskák. Szerintem menjetek kutyaiskolába.
máj. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Vigyétek szakemberhez, ha nem boldogultok vele.
máj. 18. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Háát piszok nagy munka.


Én kutyám 4,5 éves 1,5 éves kora körül kezdett kialakulni a macska utálása.


Azóta is tart, annyit elértem,hogy 5-6 méterig megtudunk közelíteni egy macskát,de persze feszült,nyüszög,de nem rángatja a pórázt,laza pórázon eltudunk menni mellette. Csak ez 2 évembe telt.


Viszont jött a fekete leves,mert lett egy macska egy háznál aki támadja a kutyákat,full defekt. Na nekünk jött a macska. alig bírtam át rángatni a kutyámat a másik oldalra, most azóta jobban be van kattanva rájuk,mint eddig valaha..... Elengedtem a dolgot,hogy valaha is közömbös lesz feléjük. terrier,magas ösztönnel, madárról,mókusról póráz nélkül le tudom tiltani,de a macskák.. az más tészta.. Most ha látok bármilyen macskát átmegyek a túl oldalra.


rengeteg munkával sikerülhet,de ha jön egy ilyen eset mint a miénk akkor vége a befektett munkának.

máj. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!