Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek a kutyák az...

Szerintetek a kutyák az autókat, járműveket egy másik lénynek hiszik, vagy tudják, hogy ezek emberek által vezérelt gépek?

Figyelt kérdés
2010. nov. 6. 12:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nem élőlénynek gondolják, ám az is biztos, hogy nem tudják felfogni, hogy azt a valamit mi működtetjük.


Mondjuk a fűnyírót, porszívót, nálam csak akkor ugatják, ha használom. Szóval tuti, hogy nem egy másik lénynek gondolják.


Érdekes kérdés, kiváncsi vagyok a többiek véleményére.

2010. nov. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

hogy valaki meg tudjon különböztetni élő és nem élő dolgot, ahhoz jóval összetettebb gondolkodás szükségeltetne, mint ami egy kutyának van.

ehhez ugyanis ismerni, érteni, és használni kell olyan fogalmakat, mint: élő, kutya, ember, gép,, öntudattal rendelkező indudvíduum.

ehhez pedig arra lenne szükség, hogy a kutya is öntudattal rendelkező személyiség legyen. mert ugyebár ez olyan mind a windowsok, csak lefelé kompatibilis egymással, felfelé nem.

egy kutya nem így működik. csak az ember működik így. a kutya nem filozofál ilyen kérdéseken.

2010. nov. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem a motoromat megugatják a kutyák,de ha áll akkor le se sz.rják.
2010. nov. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

előző előtti vagyok (13:10). azért ugatják meg a hangos, kisebb-nagyobb sebességgel haladó dolgokat, mert ilyen életbe lép a vadászösztön.

tehát: ha valami hangot ad, és megy, azt üldözni kell. én görkorizom, az ugyan nem jár hanggal, de rendszeresen megugatnak a kutyák, sőt, a biciklisekre és képesek ráugrani.

2010. nov. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A kutyák ezen nem gondolkodnak, hogy él-e, vagy élettelen gép-e . Ilyen fogalmakban , csak mi emberek tudunk gondolkodni.
2010. nov. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!