Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az, hogy ma van ez...

Miért van az, hogy ma van ez a sok nevelési tanácsadás meg speciális könyv meg segédeszköz és kaja, és mégis sokkal agresszívebbek, kiszámíthatatlanabbak, problémásabbak a kutyák?

Figyelt kérdés
Régen a parasztbácsi rásózott a kutyára, ha bántotta a tyúkokat; beleverték a kutya orrát az ürülékébe, ha rossz helyen végezte a dolgát; maradékokkal etették, nem mindenféle prémium tápokkal, amik megfizethetetlenek, és mégis sokkal megbízhatóbbak, nyugodtabbak voltak a kutyák. Mi a jó ebben az egész divatkutyázásban?
2010. nov. 6. 18:08
 1/7 capsread ***** válasza:

Régen a kutyák falkákban voltak tartva (három - öt kutya emberenként), a szükségleteik (séta, feladatvégzési inger) jobban ki voltak elégítve, ezért nyugodtak voltak, az emberek születésektől fogva kutyák között éltek, és jobban értették amit a kutyák "mondtak"

Amúgy szerintem az a jó a (divat) kutyázásban ma, hogy van egy olyan lény, aki feltétel nélkül szereti, elfogadja és tiszteli a gazdáját. Ennél a teljesen őszinte szeretetnél nincs is jobb.

Aki meg nem ért a kutyájához, és idegronccsá teszi azt, na az vagy ne tartson, vagy kérje szakértő segítségét szerintem.

2010. nov. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez mind igaz, de én biztos vagyok abban, hogy a régi kutyák annyira nem voltak oda a gazdájukért.

Viszont azért volt "jó" az a rendszer, mert a kutya elfogadta, mint falkavezér (amit ma is el lehet érni, de nem úgy, hogy mindent megengedünk "azegyetlenpiciextrayorkybébinknek")

Tudnia kell a kutyának, hogy a gazda a főnök, de ezt nem veréssel kell elérni.

2010. nov. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert fejlődünk szerencsére.

Te csak odáig írod, hogy a parasztbácsi rásózott a kutyára ha bántotta a tyúkokat. Csak ennek az esetek 80%-ban volt folytatása. Mégpedig az, hogyha a kutya még egyszer bepróbálkozott (mert általában bepróbálkozott), akkor az a kutya végét jelentette, vagy "csak" az utcán végezte.

Egyébként én nem állítanám azt, hogy sokkal nyugodtabbak, és megbízhatóbbak voltak a kutyák.

Talán nem ide illő példa, de réges-régen a skizofréniát elektrosokkal "gyógyították". Akkor ezt ismerték, és szerintük hiperszuper volt. Mai szemmel nézve ez elég morbid.

Fejlődünk, tanulunk, érdeklődünk, és észreveszünk dolgokat hál istennek. Persze vannak kivételek...

2010. nov. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Szerintem csak nem voltak ennyire nyitottak az emberek erre a témára anno. "Nem volt média"

Ez kb olyan , hogy az emberek azt hiszik x évvel ezelőtt nem volt annyi bölcső halál a gyermekek között , pedig volt csak akkor nem volt ilyen a média és nem jutott tovább a hír egy falun.

Amúgy meg szerintem az emberek nagyon sokat változtak sokkal agresszívabbak vagyunk és ezt az állatok is érzik.

Valamint ez a sok elkorcsosodott kutya amit kitenyésztenek manapság csak, hogy minél cukibb kisebb legyen amire ha rálépsz éjszaka a sötétben akkor annyi neki.Tiszta idegroncsok labilisak betegek ezek a kutyák.

Félreértés ne essék szeretem a csivavákat és a yorkikat nekem is volt , de nem ez a gyufás doboz méretű.

Tehát a lényeg , fejlődik a világ média ügyileg,a hírek már átjutnak egyik országból a másikba is.És szerintem a mi hibánk ,hogy egyre több kutya agresszív mert vissza fejlődtünk egy olyan szintre , hogy az állatokon vezetjük le a dühünket.Egyre több állat jut menhelyre ha szerencsés ha nem csak szimplán lelövik vagy megkínozzák őket.

Viszont van jó pár ember akik előtt le a kalappal annak ellenére, hogy nem kellene ilyen törpe kutyus jó látni azokat akik putyulgatják a kis kutyájukat , megadnak neki mindent.

Az én kutyám is ilyen,igaz ő egy tacsi-terrier keverék ,de azt hiszem jobb dolga van mint némelyik embernek :)

2010. nov. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Régen a kutyának volt feladata, amit el kellett látnia. Régen a kutya nem családtag volt, hanem egy jószág. Régen a kutyát agyoncsapták, ha olyasmit csinált, ami nem volt elfogadott a gazda számára. Ezzel a módszerrel szelektáltak jó idegrendszerre.


A táplálásnál is a természetes szelekció érvényesült, amelyik kutyának nem volt elég a maradék, mert érzékeny volt a szervezete, az belehalt valami hasmenésbe, vagy fejlődési problémába.


Ma nagyon skóok kutyatartó csak azért tart kutyát, hogy legyen, meg hogy szeresse. Ha megfigyeled az emberek többsége még erélyesen rászólni sem képes a kutyára, nem hogy jókor jól időzíteni egy pofont. Ma sokkal több frusztrált ember van, így sokkal több a frusztrált kutya is.


És még ezer különbség van. Hogy régen jobb volt, vagy rosszabb, az nézőpont kérdése, de teljesen másképp tartották a kutyát.

2010. nov. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
pontosan, Én is észrevettem. Régen is mindig 2 kutyánk volt, fajtatiszták, de szüleim hagyományosan nevelték és tökéletesek voltak, semmi gond nem volt velük. Aztán felnőttem és a köv. 2 fajtatiszta kutyát új nevelési módszerekkel neveltük és egy csomó baj volt velük. 4 éves korukra megelégeltem és leááltunk mindennel ami új és átálltunk hagyományos, régi alapokra. Ezzel együtt jár, hogy a kutyát nem állítjuk spéci feladatok elé, nem stresszel h nem érti mit akarunk, kutyaként kezeljük és kész. Az új elvekkel rengeteg mindent megtanult, agility, dogdancing, frisbee és még egyéb kutyás sportalapok, de mellé hiperaktív volt és egész nap kereste a feladatokat, ebből adódott a sok rosszalkodás. Egy évbe telt mire most már mindkettő lenyugodott és már majdnem olyan jók mint a régi kutyáink, azt leszámítva hogy az egyik fajtájából adódóan még mindig pörgősebb mint a régiek, de így is lényegesen nyugodtabb, elviselhetőbb lett ő is. Soha többet nem fogok kutyát új elvek alapján nevelni. A kutya kutya és ha többként kezeljük nem érti mit várunk el tőle. szeretni kell, de mint kutyát.
2010. nov. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

És szerinted hány kutyát 'használtak' el ilyenlor az emberek szerinted? A kutya fogyóeszköz volt... Ha nem tetszett valami akkor a kutya ment a gödörbe és nem volt nevelése probléma... Azon kivül a kutyák nem éltek olyan sokáig mint ma és nem hiszem hogy úgy szerették a gazdáikat mint ma. Csak azért tisztelték a gazdát mert muszáj volt különben kampec.

Tudod a világ változik. A mai világban nem lehet élni ahogy régen mert nem illenek össze. A régi világban sem lehetett volna úgy élni ahogy ma.

Vagy mit gondolsz senki ne tartson kutyát aki nem tud vele tanyát őriztetni, birkát terelni meg vadászni mint régen? Aki a kutyáját csak szeretni akarja, és sportolni vele vagy akármit csinálni az rossz ember aki divatkutyázik?

Tudod minden kutya egyéniség. Van olyan kutya amelyik attól is összetörik hogy csúnyán néznek rá és nem azért mert idegbeteg.

2010. nov. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!