Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális, ha áll a kutyám farka?

Normális, ha áll a kutyám farka?

Figyelt kérdés
Jack Russell Terrier kutyámnak folyton az ég felé áll a farka, úgy is csóválja, csak ha eszik lóg le. Azt olvastam valahol, hogy ez a támadás, a rossz magatartás jele. Tényleg, vagy csak fajtajelleg?
2010. nov. 11. 21:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem támadást jelent,hanem azt,hogy ő az úr :D

Domináns egyednek tartja magátt.Ha teljesen kihúzva jár akkor az enyegetés a többi kutya számára.De a terrierek már csak ilyenek,szeretik így tartan ia farkukat :D

2010. nov. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egy ismerősömnek border collie-ja van, tavaly mentek kiállításra, és azért pontozták le, mert a kutya "vidám faroktartásban" tartja állandóan a farkát:D

Egyébként szerintem fajta függő is. Barátnőm golden retrieverének még soha nem láttam fölfelé állni a farkát.

2010. nov. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 MME ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a terriereknél ez fajtajelleg. (Bár lehet, hogy a kurtított farok miatt jellemző, merthogy szeretik ilyenre csinálni.)
2010. nov. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az elsőnél a pont. Ez "az én vagyok az úr és ezt jelzem is a világnak", magabiztos magatartás. A kutyák 90%ban testjelekkel, azon belül, farok és fültartások kombinációival kommunikálnak egymással. Pl. az egy ilyen testjel, amikor a kutya a hasa alá húzza a farkát -> fél. És még ezer ilyen van, csak sokan nem értik, nem tudják mit kell nézni és mi mit jelent.

A magasan hordott, az égnek meredő farok, egyenes, kihúzott testtartással párosulva magabiztosságot sugall. Ami önmagában nem probléma, csak ezzel tisztában kell lenni és úgy kell nevelni, vagy inkább úgy kell hozzáállni egy ilyen kutyához.

2010. nov. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

a kutyák testbeszédén belül a farok tartása egy külön fejezet...a magasan tartott farok nem feltétlen támadás előjele és nem biztosan domináns viselkedést jelent főleg egy jack russelnél...látatlanban nem lehet pontos választ adni

magas faroktartást használhat kereső, szaglászó üzemmódban is, vagy ha "csak" szimplán izgatott-mindenképpen egyfajta felhívás, figyelemfelkeltést jelent.Lehet pl. hogy "én vagyok az úr a háznál" vagy "gyere velem"

"de jó szaglászni"...ha mindez egy feszes tartásban nyílvánul meg remeg, rezeg mint egy csörgőkígyó előre hajolva, vagy így feszesen csóvál ez fenyegetés és utalhat támadásra is ...lehet egyszerű irányjelzés is ha pl kicsit jobbra vagy balra áll "én ebbe az irányba mennék...jösz?"

szóval sok-sok mindent jelenthet és a testbeszéd egy összetett dolog, minden testbeszédjelet együttesen kell vizsgálni (fül, szem, pofa, farok) csak így értelmezhető a kommunikációja

2010. nov. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát én azt figyeltem meg, hogy a kutyus akkor tartja felfelé a farkát, ha jól érzi magát. Az én foximnak mindig olyan mint egy kis antenna, nagyon vidám természetű kutyus. Akkor húzza be, ha feszült, mert esetleg új helyzetbe kerül, idegen kutyussal találkozik. Előtte pekingi palota kutyánk volt. Őt menhelyről fogadtuk be. Na, ő behúzott farokkal, betegen került hozzánk. Először nem is gondoltuk, hogy az a jó, ha a farka kunkorodik fölfelé. Aztán ahogyan gyógyult és szocializálódott, meg biztos helye volt (tudta, hol a helye a rangsorban) a farka úgy került föl a magasba és csak akkor húzta be, ha félt valamitől. A napokban találkoztunk egy kutyussal akit nem régen fogadtak be. Amikor odamentünk, látszott, hogy fél. Farkát erősen maga alá húzta, szinte bemenekült a gazdája mögé. Aztán, ahogyan finoman ismerkedtek az én foximmal, a bátorsággal együtt a farka is egyre följebb került, majd amikor már játszottak, magasra tartva vidáman csóválta. Persze vannak fajták, amelyeknél nem is jellemző, hogy a kutya fölemeli a farkát, de azt hiszem a vidáman magasan lóbált kutyafarok azt jelzi, hogy jól érzik magukat. Persze nem tévesztendő össze azzal, ha túlzottan gyorsan idegesen rángatják, az a pekinginknél mindig a feszültséget jelentette.
2010. nov. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem fajtajelleg, ugyanugy mint a wippeteknél a behuzott farok:)
2010. nov. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Néztem képeket ilyen kutyákról, és mindnek áll a farka, csak az enyémnek nincs vágva, ezért feltűnő.
2010. nov. 12. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!