Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kivédhető, hogy a kutyát ne...

Kivédhető, hogy a kutyát ne hozza izgalomba, mikor meglát? (amikor hazaérek)

Figyelt kérdés
Olyannyira felpörög, ha meglát, hogy nem tudom leállítani. Ha nem veszek róla tudomást, akkor is csak ugrál rám, lököd, akaratlanul is karmol.Tudom, hogy az a legjobb része neki a napnak, amikor én hazaérek. Már a kapuban ülve vár rám minden este. Olyan aranyos, de még ha visszafogottan közeledek is hozzá, mindenféle érzelemnyilvánítás nélkül, ő akkor is úgy ugrál örömében mint egy cirkuszi kutya. Rémisztően magasra tud ugrani:)
2010. nov. 17. 12:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Mikor ugrik felemeled a térded. Nem belerúgsz! Csak ha ugrik ütközzön a térdednek. Ezután fordulj el tőle. Ha a hátadra ugrik, erőteljes "Nem szabad" parancs és menj tovább.
2010. nov. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen csak ülj le, és várd ki míg megnyugszik. Dermedj kővé, nézz máshova. Lehet, hogy az első pár alkalommal sokáig fog tartani, ha nagyon durva a kutya, akkor lehet, hogy órákig is. De alkalomról alkalomra csökkenni fog ez az idő.
2010. nov. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kutyám is ezt csinálta. Aztán egy kutyasulis kiképző tanácsolta, hogy ha felugrik, nagyon finoman, de érezhetően lépj rá a lábára, ami a földön van. Mivel ez kellemetlen, reflexből leül. Aztán simogasd, hogy okos stb.... Nem akarlak elkeseríteni, de nálunk 3-4 hónap alatt szokott le.

2010. nov. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez kimaradt: Azt nem tudod kivédeni, hogy örüljön. Szeret és örül. Csak a kitörésén tudsz változtatni.
2010. nov. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ezt már próbáltam, de gyakorlatilag ezerszer gyorsabb nálam, úgyhogy egy perc alatt, mondjuk, jó ha kétszer eltalálom a lábát. Olyan gyors, mint a villám!
2010. nov. 18. 15:34
 6/6 A kérdező kommentje:
A térdes dolgot is szoktam alkalmazni. Az még talán jobb, de azért majd lépkedek a lábára is, ha elég gyors leszek. Mondjuk tudom,hogy kitartónak kell lennem, mert még csak 5 hónapos, és nagyon eleven és játékos.
2010. nov. 18. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!