Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya illik hozzám?

Milyen kutya illik hozzám?

Figyelt kérdés
Kistestű kutyát szeretnék. A bichon havanese nagyon tetszik, de nehezen tudok dönteni... Lakásban lenne tartva napi 3x 4x séta és hétvégén mégtöbb mozgás. Van egy macskám is... Mennyire jön ki ez a fajta kiskutya a macskákkal? Sokat olvastam a jelleméről és nagyon nyugodt és barátságos kutyának tartják... :) De lehet, hogy mégis inkább keverék kutyus lenne nekem való, mert nem tudom eldönteni, hogy honna érdemes havaneset venni és mennyiért. A keveréknél viszont nem lehet tudni, hogy milyen a jelleme, mekkora lesz és stb. Nehéz a döntés. Mit tudnátok ajánlani. Bármilyen kutyát is választok, jó élete lenne mellettem, mindent megkapna, és nagy szeretet venné körül. Szeretem ezt a fajtát. De lehet, hogy mégis egy keverék kutya lenne a jó választás... Kérlek segítsetek. Előre is köszönöm! 20/L
2010. nov. 21. 11:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát ha van rá pénzed akkor semmi akadálya annak hogy havanesed legyen, de ha nincs akkor bemehetnél egy menhelyre és ott vannak havanese keverékek amik nagyon hasonlítanak a havanesere :)
2010. nov. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha ennyire bizonytalan vagy és nincsenek konkrét elképzeléseid, akkor én a helyedben bemennék egy menhelyre (pl. Noé, TordasZoo, Szentendrei Árvácska), szétnéznék a fiatal felnőtt kutyák között, akiknek a mérete és jelleme már ismert, és amelyikbe beleszeretsz - és a gondozók elmondása alapján is jellemben hozzád illik -, azt hazaviszed ;o)

Fajtatiszta kutyánál viszont ne dőlj be a 20-30 ezres hirdetéseknek. Ha egészséges fajtatisztát szeretnél áldozni kell rá nem keveset. Ha van "felesleges 80-120 ezer forintod, akkor egy normális helyről, normális tenyésztőtől.


De én biztos h inkább menhelyre mennék...

2010. nov. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Akik menhelyes kutyát ajánlottak: én nem vagyok valami menehelyes kutya elleni de ki tudja hogy az ilyen ebeknek mien volt az előéletük és lehet hogy valami kezelhetetlen problémát hordoznak ami lehet lelki vagy testi. tehát ha tényleg idősebb ktyát szeretnél akkor mielőtt hazavinnéd vidd el egy sétára akkor jól ki lehet ismerni a kutyát.


A macskával kapcsolatban: nekem sincs kutyám, mert van egy macskám. a felelősségérzetem azt mondja h ha van macska akkor kutye sajna nem. ki tudja hogy a domináns macska "véletlen" keményen megharapja a kutyát.

2010. nov. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!

Látszik, h nincs tapasztalatod a menhelyekkel és menhelyi kutyákkal kapcsolatban. Nagyon sok menhelyen - pl az általam ajánlott menhelyeken nagyon odafigyelnek a kutyákra, sétáltatják őket, esetleg ideiglenes befogadó családoknál helyezik el őket - így az ott dolgozóknak nagy rálátásuk és tapasztalatuk van azzal kapcsolatban, h milyen a kutya jelleme, mire h reagál.

Sajnos az átlag ugyanígy gondolkodik mint te és előbb vesz egy ismeretlen eredetű, ismeretlen genetikai háttérrel rendelkező lutri, olcsó "fajtatisztának látszó" kölyköt és ringatják magukat abban a hitben, h így semmilyen viselkedési probléma nem adódhat, hiszen ők nevelik föl... Az ismeretlen genetikai háttér igen "veszélyes" lehet: mind az örökletes betegségek terén, mind az idegrendszeri problémák miatt.

Egy felnőtt örökbefogadott kutyánál az ember tisztában van azzal h mit kap. Ezt mondom úgy h 2 örökbefogadott kutyám van, mindegyikről elmondták, h mire számítsak és azt is kaptam. Nem kell ennyire félni a menhelyi kutyáktól.

2010. nov. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!