Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csak az a baj?

Miért csak az a baj?

Figyelt kérdés
Néztem, hogy folyton leszólják a yorkikat, mert "pici idegbeteg állatok", pedig szerintem nem. Az amstaffok például rosszabbak. Egy csomóan nem nevelik őket (mint ahogyan egy csomóan a yorkikat sem), és a legtöbb amstaff gazdi csak villogni akar a harci kutyájával. És a legtöbb kérdésben a yorkikat bántják, és többször büszkélkednek az emberek a nagy kutyájukkal. De miért?
2010. nov. 21. 17:08
 1/5 anonim ***** válasza:
sztem nem idegbeteg csak már sokaknak idegesítő hogy minden plázacicának van egy
2010. nov. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Már bocs, de te most ugyanezt csinálod...

Ne általánosíts légyszi, hogy az "amstaffosok". Oké, hogy sokan villognak, de szerintem a többség azért nem...

Amúgy, hogy válaszoljak, a yorkiknál is pont ez az általánosítás miatt van ez. Sajnos a gazdák tehetnek róla.

Azok, akik rózsaszín táskácskákba cipelik a yorkijaikat a plázákban. Ezellen nem lehet mit tenni.

Ennek a normális gazdák isszák meg a levét, hogy sztereotípiák alakulnak ki. Ez mindig is így volt és így is lesz...

2010. nov. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyik fajtát se tartanám, talán azért is mert túl népszerűek, talán azért is mert egyik sem igazán szimpatikus számomra. Nekem a havanse a gyengém, és a kedvencem :) :-) A nagytestű kutyák erőt, bátorságot sugároznak, ezért villoghatnak velük az emberek.
2010. nov. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért mer össze-vissza szaporítják a yorkikat anyát fiával apát lányával stb...
2010. nov. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy az amstaffok rosszabbak. De csak azért, mert akinek nagyobb testű kutyája van, az jobban megneveli. Akinek meg kicsi kutyája van, az úgy van vele, hogy nem neveli meg, mert úgy is kicsi. Nem azt mondom, hogy ez mindig így van, de legtöbbször igen.

Amúgy nekem egyik kutya fajtával sincs bajom. Van két ismerősömnek yorkija, és nagyon aranyosak. :)

Amstaffos gazdit többet ismerek, és mindegyik kutyát imádom, mert nagyon jámbor és kedves az összes. :)

De ez gazdafüggő.

2010. nov. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!