Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért meri azt gondolni...

Miért meri azt gondolni bárki, hogy csak a menhelyi kutya tud szeretni?

Figyelt kérdés
2010. nov. 25. 10:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
84%

Ki mondott ilyet?

Én is kérdezhetném, ki meri azt gondolni, hogy csak a drága fajtatiszta kutya tud szeretni?


A kutya az kutya, akár menhelyi, akár elismert tenyésztő almából származik.

2010. nov. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem ezt senki nem gondolja így:-)) Az igaz, hogy a menhelyi kutya rengeteg szeretetet tud adni és általában nagyon hálásak. Tök mindegy, honnan van, ha kutyából van akkor nagyon sok szeretetet fog adni:-))
2010. nov. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 SzilKa ***** válasza:
91%

Gondolom az alap elgondolás az, hogy egy előzőleg sok mindent megélt kutya hálásabb, jobban értékeli, ha jó helyre kerül, de több példát is láttam már arra, hogy amelyik elvadul, azt utána sokkal nehezebb megszelídíteni, gyakran kiszámíthatatlan a reakciójuk.


Szóval ez is csak egy általánosítás, a menhelyi kutya lehet hálás-kedves, de vad-kiszámíthatatlan is. Akár a "sima" kutyák.

2010. nov. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
56%
A menhelyi kutyáknak van viszonyítási alapjuk, míg azoknak az ebeknek, akik mindjárt szerető gazdihoz kerülnek, ugye nincs. Ők csak a jót ismerik, nem is tudják, milyen jó dolguk van. Persze ettől még ők is tudnak szeretni. Nekem mindkettő van, és inkább úgy érzem, hogy a menhelyiben több tisztelet van irányomban, de ez lehet, hogy csak nevelés kérdése. Talán a másikra nem olyan hatással vagyok. Én mindkettőt egyformán szeretem.
2010. nov. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy egy kutya kiszámíthatatlan rendszerint az emberi tudatlanság mondatja. Egy tenyésztőtől vásárolt fajtatisztánál azt hiszi már ismeri a kutyát a fajtájánál fogva és eleve bizalommal van iránta.

Egy befogadott kutyával szemben meg ott az előítélet és a félelem, hogy mikor mit fog tenni.

Pedig mindkét esetben az ember hozzáállása a mérvadó.


Tény, hogy a kutyák nem egyformák és egyéniségek.

Nekem az egyik befogadott kutyám álom kutya. Mindenben szót fogad, békés, soha semmiben kárt nem tesz, hálás minden jó szóért, simiért és ételért.

A másik befogadott bűn rossz. Mindent szétrágna amit ér, lopkod, agresszív, makacs. De neveléssel kordában tudjuk tartani, bár mindig résen kell lenni.

Mégis mindkettő szerethető és sosem azt nézzük, hogy befogadottak.

Egy jó alomból származó kutyát is el lehet rontani és kiszámíthatatlan lesz, illetve jó neveléssel szintén álom kutya lehet.


A befogadott sem nem jobb, sem nem rosszabb egy drága, tenyésztőtől vásároltnál.

2010. nov. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ilyet senki sem gondol... Én személy szerint, ha kutyát szeretnék biztosan menhelyről fogadnék örökbe, de nem azért, amit leírtál, hanem mert így megmentenék egy állatot.
2010. nov. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 diagnostic ***** válasza:
96%

Ez butaság.

Minden kutya tud,és fog is szeretni,akivel jól bánnak,szeretnek,és aki tudja,hogy hol is van a helye a rangsorban.

Sokan gondolják,hogy a menhelyi kutyák sokkal embercentrikusabbak,hálásabbak,stb. Pedig nem feltétlen. Láttam már nem egy menhelyi/mentett kutyát,és ez nagyon változó volt. Volt amelyik tényleg nagyon értékelte,hogy milyen jó dolga lett. De van olyan,aki folyton szökdösött,stb.

Ugyan úgy egy tenyésztőtől vett kutya is lehet ilyen,és olyan is.Rengeteg dolog a gazdán múlik.

Ez kb olyan meddő téma,mint hogy a keverékek sokkal egészségesebbek,mint a fajtatiszták.Pedig ez is milyen butaság.

2010. nov. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Nekünk több kutyánk is van, vagy volt az elmúlt sok év alatt, de nem vettem észre különbséget a tenyésztőtől vett vagy a befogadott kutyák között, mert volt mindkettőből.
2010. nov. 25. 10:39
 9/20 anonim ***** válasza:
31%

Nem csak az fog szeretni, de valószínűleg hűségesebb, ragaszkodóbb lesz, de emelett lehet bizalmatlanabb is. Mert egy menhelyi kutya tudja, milyen neki gazdi nélkül és nem akar oda visszakerülni, vagy elvesződni tőled. Én midnig megsajnálom a kis kóbor kutyákat az utcán megsimogatom őket, sokszor elkísérnek hazáig. Csodálkozva nézem, milyen gyönyörűen jonnek a lábam mellett, egy méterre nem mozdulnak el, nehogy elveszítsenek. Mert ők tudják, hogy miylen sok múlik rajta. A tenyésztős, saját kutya, nem tudja, természetesnek véli a szeretetedet, mert ebben nőtt fel, nem érzi úgy, hogy meg kell küzdjön érte, jó kutya kell legyen, hogy szeresd.

Ennyi a külömbség, persze midnkettő nagyon tud szeretni, csak kicsit másképp.

2010. nov. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
51%

Ez így erős kijelentés, hogy csak a menhelyi kutyák tudnak szeretni..


Nyilván tud egy törzskönyves, fajtatiszta kutya is. De tény, hogy egy sok mindent megélt kutya sokszor ragaszkodóbb, hálásabb, ha jó helyre kerül.


Nekem volt egy francia bulldogom, tenyésztőtől vettem. Szeretett engem és mindig velem volt, tehát ragaszkodott hozzám, de neki az volt a természetes, hogy mindig bent van a meleg házban, puha kis párnán és ha ezeket nem adtam meg, egyből elkezdett "hisztizni". Ettől függetlenül ő volt a mindenem.


A mostani kutyám szintén francia bulldog, őt egy nagyon rossz helyről hoztam el és már az első napon annyira hálás volt. Azt sem tudta, hogy fejezze ki. Ez a mai napig így van. Sokkal alázatosabb, tisztelettudóbb.


Meg volt egy utcáról befogadott kutyánk is, ő is rettentően kedves és hálás volt.

2010. nov. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!