Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudtok a TAMASKAN, UTONAGA...

27Timi kérdése:

Mit tudtok a TAMASKAN, UTONAGAN vagy NORTHERN INUIT kutyafajtàrol?

Figyelt kérdés
2010. nov. 30. 16:04
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
farkasra hasonlít nagyon ,a tvbe hallotam erről a kutyafajtáról nagyon közeli rokona a farkasnak és angliába vagy amerikába nem tom betiltoták a tenyésztését mert erős benne a farkas vér és sok embert megtámadott illetve nem olyan barátságos mint egy kutya még akkor sem ha emberek nevelik mondom én ezt a tv-be halottam...ilyen kutyát akarsz?
2010. nov. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%
Én nem is hallottam még ilyet!!!
2010. nov. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ezt találtam a neten:

A 1980-as évek, az alapító a fajta Eddie Harrison hasznosítású több vegyes fajta megmentésére kutyák ismeretlen eredetű örökség, átlépő őket a szibériai husky, alaszkai malamut, és a német juhász, hogy készítsen elején Észak inuit kutyák. A fajta szándéka volt, hogy egy kutya fenotípusosan nagyon hasonlít a farkas megjelenése, miközben rendelkezik a szelídebb, jobban tanítható jellegét háziasított kutya. Azonban, mint sok spitz típusú fajták, Észak-Inuits van egy "primitív" jellegű, mint sok fajta, és nem ajánlott tapasztalatlan tulajdonosok.


Az évek során különböző emberek leválasztották az eredeti észak eszkimó társadalom kialakítani a saját fajta csoportok. Ezek közé tartoznak az inuit Kutya Szövetség, a British inuit Kutya Klub, valamint a Utonagan társadalom, az utóbbit is most szálkás a különböző csoportok között. Egyik ezek a klubok elfogadták a nagyobb szervezetek, mint például a British Kennel Club. Észak-Inuits voltak, azonban jelen a 2008 márciusában Crufts show, megnyerte az első kutya kereszt esemény, a futóverseny a kutyák és tulajdonosok (látható egy videó a [1]). A két északi inuit kutyák a kutyák több versenyen 6. helyezett és az 1., az előbbi egy kutyát Akna Kennnels, és az utóbbi egy brit inuitok által nemesített Shoshone Kennelek és képzett Akna Kennelek. Bár hivatalosan nem ismeri el a Kennel Club, Észak-Inuits vehető nyilvántartásba a Kennel Club Companion Kutya Klub és részt vesznek a teljesítmény események, beleértve a mozgékonyságot és az engedelmesség. Ők nem jogosult szán kutya mushing események, vagy húz egy kocsi (kerekes szánkó), mivel csak fajtiszta Kennel Club-regisztrált kutyákat lehet beírni ezeket.

[Szerkesztés] Hasonló fajták


Egyéb hazai kutyafajták szelektíven tenyésztették, hogy hasonlít a farkasok közé tartozik a Utonagan és Tamaskan Dog, és a hibridizált Saarlooswolfhond, csehszlovák Wolfdog, Kunming Wolf-dog és a Lupo Italiano.

2010. nov. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi Mindenkinek!


Amugy annyit tudok, hogy farkas kinèzetü, de nem tartalmaz farkas vèrt. Szoval a tv-ben szerintem màsik fajtàrol beszèltek.

Azt viszont ne tudom, hogy hol lehet hozzàjutni pl. a TAMASKAN-hoz?

2010. nov. 30. 16:58
 5/6 anonim ***** válasza:
Azta ilyen kutyafajtákrol nem hallotam sohasem pedig sok kutyafajtát ismerek és tudok ritkak utyákat is
2010. nov. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

TAMASKAN: [link]



UTONAGAN: [link]



NORTHERN INUIT: [link]

2010. nov. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!