Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyes kutya karácsonyra...

Menhelyes kutya karácsonyra apumnak?

Figyelt kérdés
Apám egy "farmon" él. Vannak földjei, traktorjai és haszon állatai. Ott ténykedik egész nap. Volt két kutyája,(kaukázusi és német juhász) amiből sajnos már egyik sem él. A kaukázusi már nagyon öreg volt, 15 éves, ő 1 hónapja pusztult el,a német juhászt sajnos a múlthéten elütötték. Apum nagyon szereti a kutyákat, ezért arra gondoltam, hogy karácsony alkalmából kapna tőlem egyet,amit menhelyről hoznék. Nézegettem a helyi menhely örökbe fogadási szabályzatát, azt írják,hogy nem adhatnak ki albérletben élőknek kutyát. Én viszont jelenleg albérletben élek,de nem nekem lesz a kutyus,hanem apámnak. Kiadják így vajon?
2010. dec. 2. 21:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mivel apudnak lesz a kutya, én elvinném őt magammal, hogy válasszon ő, az örökbefogadás költségeit pedig állnám én. Lehet, hogy apukád nem pont szenteste kapja meg a kutyust, viszont a kutyának mindenképp jobb, ha összepasszol a gazdival.
2010. dec. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Meglepit szeretnék neki,ezért nem szeretném magammal vinni. Ő a nagytestű, energikus kutyákat szereti,akiket lehet tanítani.
2010. dec. 2. 21:53
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Megbeszéled velük, hogy nem neked lesz, hanem apukádhoz. Tudják ellenőrizni, nem lesz probléma. Oda fogják adni a kutyust. :)
2010. dec. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Jaj de jó! :) Köszi!
2010. dec. 2. 22:10
 5/11 anonim ***** válasza:
Nagyon szép dolog ez!Apukád büszke lehet Rád:)
2010. dec. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem menhelyről nem biztos hogy kiadják.

Írtad hogy az egyiket elütötték.

Ha nincsen stabil kerítés, akkor tuti hogy nem adnak egyet se.


Sintér telepről annyi kutyát vihetsz amennyit akarsz. Csak egy lakcím kártya kell. Persze ott is van örökbefogadási szerződés, és X összegért viheted.

Onnan nem fog kimenni senki ellenőrizni.

Csak a sintér telepről kivitt állatok még elég lepukkantak. A menhelyen elöbb kikupálják, és utána adják örökbe.

Azért jó lenne ha a következő kutya nem egy kocsi alatt végezné...

2010. dec. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Értékelem hogy menhelyről akarsz menteni DE kutyát nem adunk ajándékba főleg nem meglepetésnek. Ez egy élőlény, az ember társa, nem egy zokni vagy nyakkendő. A kutyát neki kell kiválasztani, vagy is egymást kell kiválasztaniuk, kiválasztják egymást. És ezt a menhelyesek is tudják, így tuti nem adnak ki kutyát. Mi van ha apudnak nem tetszik, vagy fordítva, mert a kutyáknál is létezik szimpátia, a legcukibb kutya is tudd ellenségesen viselkedni bizonyos emberekkel, vagy a legellenségesebb kutya is ki tud választani egy embert akiért rajong. Tehát szépen kézen fogod aput és besétáltok egy menhelyre. Lehet az úgy meglepetés hogy beülteted az autóba és nem mondod meg hova. Sintértelepről tudsz ellenőrzés nélkül hozni, de mondom én nagyon nem ajánlom hogy apud helyet válassz, mert még is csak neki kell majd évekig vele élni.
2010. dec. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Tisztelendő, hogy menhelyről szeretnél kutyát választani, de ne kösd alkalomhoz! Csatlakoznék az előttem szólókhoz, hogy apukád nélkül ne válassz, hagyd meg neki ezt a jogot.

Az albérlet gondot ugorni lehet, ha apukádat magaddal viszed.

2010. dec. 3. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia! Már csak azért sem al egjobb ötlet karácsonyra egy kutya, mert olyankor felfordulás van a családban, vedégek jönnek, látogatóba mentek, szilveszter lesz petárdákkal, stb.


Az új kutyának az a legjobb, ha nyugiban tudja megszokni az új helyét az első pár hétben.


Előttem leírták a jó ötletet: kösd be a szemét, be a kocsiba, irány a menhely. Nézelődjetek, kutyázzatok, és majd karácsony után elhozzátok a kiválasztott egyedet. Ezt az önkéntesek is jobbnak fogják látni így, és akkor az hozza ki a kutyát, akié valójában lesz, ez mégiscsak tisztább így.

2010. dec. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ezen az oldalon már az se jó ha valaki jó szándékú....!Ha kölyök kutyát vesz akkor nem mindegy hogy látja e a gazdi vagy sem?Mikor én megkaptam az én kutyusomat tavaly ,nem láttam azok előtt soha!!Ha a kérdező választ biztos barátságos kutyát választ...kicsi a valószínűsége hogy a kutya majd épp az apját nem bírná!És szerintem az apukája is örülne neki pláne hogy elvesztette a szeretett kutyáit!

Ezek után ha az apuka jól neveli a kutyát akkor nem kell félni hogy nem illenek össze!

Kérdező!1dologgal értek egyet hogy ne pont karácsonykor, vagy előtte vagy utána.

Sok sikert Neked apukádnak meg a kutyusnak meg sok boldogságot kívánok.

2010. dec. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!