Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért tologatja a nagyobbik...

Miért tologatja a nagyobbik fenőtt kutya, a kisebbik kölykökkutyát?

Figyelt kérdés

Azoknak a véleményére vagyok kíváncsi, akik valamennyire értenek a kutyapszichológiához.


Szóval játék közben a nagytestű kutyám (fenőtt, még ivaros szuka) néha ellöki az orrával a kistestű kutyámat (kölyök, még ivaros szuka) és miután már a földön fekszik szétvetett lábakkal a kicsi, a nagy az orrával elkezdi körbe-körbe toligálni a szobában a parkettán, és néha közben nyüszít is, de nem mindíg, a farkát közben csóválja és jókedvűnek tűnik. Ennek van valami jelentése/jelentősége vagy csak ugyanolyan játék, mint a szaladgálás, harapdálás? Jah, és a kicsi néha élvezi a toligálást, néha nem annyira, legalábbis néha én úgy látom, mintha megilletődne, vagy bizonytalan lenne.


2010. dec. 4. 17:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Itt több eset lehet szerintem. Játék vagy a nagy szuka a kis szuka iránt érez olyan mint saját kölyke lenne és melegeb védeteb ahol nyugalom van oda viszi anyai ösztön. Valamikor a kicsi élvezi vicces néha meg unja ezt szoval szoktasd össze őket a nagyot tanisd meg hogy ne csinálja ezt kicsivel.
2010. dec. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

a tologatás bökdösés teljesen normális kommunikációs forma a kutyáknál-ezzel sokkal többmindent ki tudnak fejezni mint pl. ugatással

mégha látszólag hasonló is a mozdulat, az orral bökdösés több különböző jelentéssel is bírhat...pl. lehet elismerés, a helyes irányba terelés-útmutatás, noszogtatás" na gyerünk, mi lesz már!", játékra is hívhatja így, sőt még egyfajta korrekciót is, ha a tarkó környékén bökdösi "ez így nem jó!-engem figyelj kishaver, mert én vagyok a jó példa a számodra!"-ilyeneket jelenthet:)))

2010. dec. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 zsuzsabazsa ***** válasza:
Amíg a kiskutyának ez jól esik addig nincs is semmi baj. Viszont, ha úgy látjuk ez már teher a kiskutyának pl. felsír vagy nyüszít akkor a nagykutyát fékezzük le.
2010. dec. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mindenképpen a játékot fejezi ki, nem akarja bántani ő a kicsit, csak játszani. Szinte anyaként bánik a kiskutyával, valószínűleg azért, mert még ivaros, valószínű nem is volt még neki ellése, szóval lehet az is, hogy állvemhesség helyett inkább a kicsivel foglalkozik, gondoskodik róla, játszik vele stb.. De ha már a kicsinek nem tetszik, vagy nyüszít stb, akkor fogd meg a nagyobbik kutya grabancát, és egy igen erős NEM-et mondva pakold arréb, míg a kicsi el tud menni, fel tud kelni. Egyébként nem kell vele foglalkozni, csak amikor már a kicsinek sem tetszik a dolog.
2010. dec. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem szokott sírni a kiskutya, sőtt, nagyon élvezi. Viszont van, mikor a nagykutya két tologatás közben az egyik mellső lábával rácsap a földön fekvő kiskutyára, vagy nem csak rácsap, hanem meg is karmolja a kicsit, ilyenkor elveszem a kiskutyát a földről és kb 5-10 másodperc múlva teszem vissza a földre a nagykutyához. Ezzel rosszat teszek? Inkább a nagykutyát "távolítsam el"? Mert szerintem az a legnagyobb bünti számukra, ha szétválasztom őket, de ha annak jelentése van, hogy melyiket teszem ki a szobából, akkor a nagyot válasszam inkább?
2010. dec. 6. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!