Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jól csinálom? Mit tehetnék...

Jól csinálom? Mit tehetnék még? Gyors válaszokat pls!

Figyelt kérdés
Apám megrúgta nagynéném spánieljét. Nem úgy, hogy fájjon, annyi hogy megérintette, a kutya nem is nyüszített. Azóta a spáni morog rá, reszket, ha a közelébe megy. Kb. fél órája behívtam az előszobába a spánit, apám meg lassan közelebb jött , úgy, hogy ránézet aztán elfordította a fejét. Így elértem , hogy apám kb. 1 méterre van a spánitól még sem reszket és morog, de nem engedi közelebb magához. Mit csináljak, hogy ez a távolság eltűnjön? Érhette a spánit férfiakkal kapcsolatos bántalom, hogy ezt csinálja?
2010. dec. 4. 18:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is bánthatta régebben valaki. Gondolom előjöttek neki a régi emlékek. Apukádnak kellene szeretgetni a kutyust, így talán oldani tudná a feszültséget.
2010. dec. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 gfero ***** válasza:
idővel egy kis odafigyeléssel vissza nyerheti bizalmát
2010. dec. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
lehet előző életébe rosszul bántak vele rugdosták ezért bátoritani kell önbizalmat öncsél a spánielbe. apukádat és kutyát szoktasd őket össze. Apukádnak mond el hogy ne legyen ilyen a kutyával hanem szerese játszon vele simogasa
2010. dec. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Idővel, türelemmel és törődéssel kezelhető a dolog, de ahhoz az kell, hogy ez ne forduljon elő többé. Fegyelmezni nem így kell a kutyát. Lehet, hogy már korábban is előfordult konfliktus kettejük között, de az is lehet, hogy érzékenyebb a kutya és így reagál a bántalmazásra.


Ha gyenge idegrendszerű a kutya, akkor mindenképpen fokozott figyelmet igényel.

2010. dec. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 MME ***** válasza:

Én is azt mondom, amit az előttem kommentelő.

Az egyébként nem biztos, hogy érte előtte valamilyen bántalmazás, a kutyák is változatos személyiséggel bírnak, én azt tippelem, hogy ő egy erre érzékenyebb alkat.

2010. dec. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

adjon apud jutifalatot neki

azzal csalogassa magához

2010. dec. 5. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az a baj, ha apa a közelben van tőlem se fogadja el. Én nem tudok róla hogy bántotta volna valaki, mert tenyésztőtől van. köszi a válaszokat
2010. dec. 6. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!