Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám szája sarkában...

A kutyám szája sarkában gennyes gyulladás van. Az orvos antibiotikumot adott, de nem használ. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Szóval a doki azt mondta, hogy ödéma, adott rá antibiotikumot és gyógysampont, de 2 hét alatt nem használt semmit. Persze visszamegyünk a dokihoz, de szerintem most sem lesz jobb tippje, mint korábban. Esetleg van valakinek ötlete, hogy mi ez és mi lenne jó rá? Kamillás vattával is próbáltam törölgetni, de állandóan gennyes és bödös lesz neki. Nem a fogával van baj, hanem a szája kis redőivel, pont a szája sarkában.
2010. dec. 21. 15:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia! A kamillát én hanyagolnám, inkább bórvízzel törölgesd neki fertőtlenítésként, nyugtatóként. A kamillával lehet hogy többet ártasz, mint használsz.


A probléma eredetét-megoldását sajnos nem tudom, nem vagyok állatorvos, de szerintem menjetek vissza egy másik állatorvoshoz, és hallgassátok meg őt is. Az én kutyámat pl az egyik totál félrekezelte, elegem lett, megmutattam a másiknak, és egyből meggyógyította. Mindegyik állatorvos másban jó!

2010. dec. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

kutyáknak nem jó a kamilla? ezt nem tudtam :(

hát nem tudom, most akkor visszamegyünk az első orvoshoz, aztán ha értelmeset nem tud mondani, akkor visszük másikhoz...

2010. dec. 21. 16:05
 3/6 hell-ikon ***** válasza:

Eh pék fülét, a kamillától semmi baja nem lesz, ha csak törölgeted neki és nem literszámra itatod vele.

De mivel a kamilla inkább gyulladáscsökkentő, nem biztos, hogy használni fog, főleg ha gennyes váladék is jön belőle.


Lehet valami tályog vagy fekély ami felül fertőződött.

Még azt tudnám elképzelni, hogy az adott területen egyszer véletlenül ráharapott és elfertőződött a seb. De csak találgatok.

Tehát fertőtlenítő folyadékkal mindenképp érdemes lenne törölgetni és ha mást nem, másik orvosnak is megmutatni.

2010. dec. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

hát visszavittem a dokihoz, aki felírt neki még két heti antibiotikumot. nem tudom, hogy mi lenne jó...


ha gennyes, akkor miért nem jó törölgetni? úgy alapvetően? hogyan kellene tisztán tartani, esetleg a gennyet töröljem le gyakran, hogy szárazon maradjon a terület?

2010. dec. 21. 20:33
 5/6 Csenrezi válasza:
valamit megtudtál ezzel kapcsolatban? ugyanis én ma fedeztem fel ezt a jelenséget az én kutyám szája szélén..láthatóan meg is van dagadva és mintha kedvetlenebb lenne mint eddig...holnap el is viszem orvoshoz de ezen kívül sikerült valamire jutni?
2013. júl. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát, kentem a cuccal, amit a doki adott (antibiotikumos szer), meg napközben szárazra töröltem, ahányszor tudtam. Végülis elmúlt.
2013. júl. 11. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!