Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kezdjem kerékpárhoz...

Hogyan kezdjem kerékpárhoz szoktatni az amstaffomat?

Figyelt kérdés
Könnyeb lenne tartani az iramot vele.
2011. jan. 3. 20:30
 1/4 anonim ***** válasza:

először is értesd meg vele hogy a bicikli látványa jó ezt úgy érheted el hogy jutalom falatokat adsz neki ha a biciklin ülsz


másodszor ha már megértette hogy a bicikli jó akkor lassan elindulhatsz és köze hívd és dicséred ha jól viselkedik akkor juti falat :D


és így szép lassan türelem juti falat :D sok

sikert

2011. jan. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2011. jan. 3. 20:46
 3/4 anonim ***** válasza:

Először is minden kutyusnál meg kell várni a minimum egy éves kort, hogy ne fejlődjenek tovább az izületei, mert nagyon nagy bajt csinálhatsz vele, ha kölyökként futtatod. :)


Ha ez meg van, akkor először kezdjetek rövid távon, mondjuk lassú tempóval. A lényeg, hogy a kutya szokja. :) Nem tudom mennyire engedelmes, de ez ugye alapvetően szükséges, hogy ne menjen a bicikli alá, meg ne rántson el, ha lát valamit, de gondolom ezt tudod. :)


És ahogy egyre jobban kezd beleedződni a kuty, annál nagyobb távokat tudtok megtenni és annál gyorsabban (természetesen a gyorsaságot ne vidd túlzásba, úgy futtasd, hogy az a kutyának is kényelmes legyen és víz mindig legyen nálad a számára).


Szerintem ha két hétig először lassabban futtatod akkor az már kellő idő, hogy hozzá edződjön és akkor így tovább. :)


Remélem tudtam segíteni. :)

2011. jan. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

piteket (is) szoktam bringa mellett futtatni, úgyhogy kb hasonló az eset :)


első körben szokja meg a bringát. ilyenkor el van engedve, ha az elején bizalmatlanok is a kerékkel, a tény, hogy én rajta ülök, és nagy erővel haladok előre, hamar meggyőzi őket, hogy nem érdemes félni :) aztán ott az érem másik oldala: mikor nem tisztelik. értem ezalatt azt, hogy befut alád. elég kellemetlen, főleg nagy sebességnél, ezt elkerülendő én lépés tempóban szoktam szoktató jelleggel elütni őket. nyilván nem brutál módon, és nem is fáj nekik, viszont pár alkalom után megjegyzik, hogy a bringára figyelni kell, és nem futnak be elé/alá.

ha már ezen túl vagyunk, és megbízhatóan futnak a bicaj előtt ill. mellett, akkor jön a pórázra kötés. lényeges feltétele a dolognak, hogy a kutya szóval megállítható legyen... mert ha nem, akkor borulás van. mondjuk ismerek olyat, aki csak a kezében mer pórázt tartani, én a magam részéről a bikejöringes edzés híve vagyok, húzzon csak a kutya :P idővel jönnek majd az irányok is, ezt a rutin tanítja meg a kutyának, illetve gyorsítás-lassítás, mind kialakul, csak a megállás menjen már az elején! húzó felszerelésnek egyébként akármilyen hám jó, nem kell feltétlen speciális.

2011. jan. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!