Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vezényszavak tanitása hány...

Vezényszavak tanitása hány hónapos korban kezdődjön?

Figyelt kérdés
Ti hány hónapos kortól kezdtétek az: ül ...stb vezényszót tanitani a kutyátoknak?(kiskutyáról van szó,3 hónapos.)
2011. jan. 12. 18:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

3 hónaposan már el lehet kezdeni az alap vezényszavak tanítását. Én először a gyere ide, hozzám, ül, fekszik vezényszavakat tanítanám meg neki, ezek ugyanis a legfontosabbak. Később, amikor nagyobb lesz, jöhet az ott marad, pacsi, ilyenek. Mivel még kicsi, csakis pozitív megerősítéssel szabad őt tanítani, nem szabad pl ültetés tanításakor lenyomni a fenekét.. Ilyen korban az erőszak akár megpecsételheti a kiskutya leendő életét.


Ajánlok néhány oldalt:

[link]

[link]

2011. jan. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is el lehet kezdeni már most tanítani. A mi kutyánk máig azokat a vezényszavakat tudja a legmegbízhatóbban, amiket amint hozzánk került, rögtön elkezdtük neki tanítani.

Az előző válaszoló javaslataihoz még az "ereszd"-et tenném hozzá, adott esetben életbevágó is lehet, hogy akár távolról is rá tudd venni, hogy "köpjön ki" valamit. Mi úgy tanítottuk, hogy az elején néhány másodpercre kivettük a szájából a játékát/csontját, utána jól megdícsértük és rögtön vissza is kapta. Utána csak kiadtuk a parancsot, szintén megdícsértük és kicsit később visszaadtuk neki, végül ugyanezt begyakoroltuk távolról is (nem apportíroznia kellett, csak kiejteni a szájából ami benne volt).

2011. jan. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én olyan 10-11 hetesen kezdtem el vele az ül parancsot, 3 hónapos kora után kicsivel a marad és olyan 4 hónapos korától fokozatosan a behívás, helyedre, hozd, marad, várj, állj, mehetsz, kifele!, bejöhetsz, pacsi, nemszabad, fujj most az ereszd-et próbálom a fejecskéjébe tukmálni :)
2011. jan. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is nemrégen kezdtem,most 10 hetes és már tudja az ül,fekszik,hozzám parancsot is :)
2011. jan. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!