Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mindegyik tacskónál előfordulhat?

Mindegyik tacskónál előfordulhat?

Figyelt kérdés

Tapasztalt tacsisok válaszát várnám elsősorban.

Mindenütt olvasom/hallom, h nem lehet lépcsőztetni a tacskót, mert sérve lehet.

A kérdésem az lenne, hogy ez mindig előfordul, vagy előfordulhat, vagy idősebb kutyánál fordul elő?

Társasházban lakunk,ez idáig cipeltem, de a párom lépcsőzteti, néha én is.

Azért azt nem akarom, h vmi baja legyen később.

Mennyi nem árt meg neki?

vagy ti egyáltalán nem lécsőztetitek soha?

(állítólag a felfele lépcsőzés nem veszélyes, de a lefele igen)


2011. jan. 13. 11:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem sérve lesz, hanem a gerincével lesz probléma, és tacskó bénulást is kaphat. Inkább cipeljétek őt.
2011. jan. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Az érdekelne leginkább, hogy volt e köztetek, aki lépcsőztette és semmi baja nem lett?
2011. jan. 13. 11:54
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem 17 évesen még kettesével szedte a lépcsőfokokat, igaz kinti kutya volt, ha akarom se tudom egész nap hurcolászni. Nem törvényszerű, hogy baj lesz, csak ha az van, akkor az szivacs.
2011. jan. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt tacskónk, de mivel családi házban lakunk, csak azt a 4 lépcsőfokot kellett megtennie, amíg a teraszra feljött. De azt viszont naponta legalább 20-szor megtette oda-vissza. Nem volt semmi baja a gerincének szerencsére.
2011. jan. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekünk tacskó-pincsink volt és a gerincével soha nem volt probléma.

Pedig sokat ugrált 1-1,5méter magasakat is és mindig imádott le-felrohangálni a lépcsőn és mi a nyolcadikon laktunk...

14 évesen szív és ezzel öszzefüggő vizelési nehézségek miatt, stb... kellett elaltatni

2011. jan. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem törvényszerű, hogy beteg lesz, de megvan rá az esély. Ha nem lesz baja, szerencséd lesz. Ne kockáztass. Néha hagyd egy kicsit, de, ha nagyon sokat kellene lépcsőzni, akkor inkább vedd fel.
2011. jan. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A tacsimnak egy éve volt gerincsérve (tacskóbénulás). Ő nem lépcsőzött, viszont az ágyra sokat ugrált, így könnyen lehet, hogy amiatt. Szerencsére sikerült kikezelni, most teljesen tünetmentes. Általában 5-7 éves kor között jelenik meg leggyakrabban.

A legújabb, amit hallottam, hogy nem elsősorban a lépcsőzés miatt, hanem genetikai hajlam (és persze a lépcsőzés miatt együtt) miatt jelenhet meg. A legújabb pdig, hogy a farokcsóválás miatti rotációs gerinoszlop-mozgás miatt is lehet akár.

Én cipelném mindenképpen, főleg azok után, amin átmentünk...

2011. jan. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
az én tácskóm széjjel tép mindent olyan idegbeteg állat
2011. jan. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!