Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lassacskán eljön az ivarérés...

Lassacskán eljön az ivarérés ideje?

Figyelt kérdés

Fél éves múlt a kan németjuhászom pár napja, és mostanság állandóan meg akar ...... Azt tudom, hogy a dominanciáját próbálja érvényességre juttatni, nem is hagyom ezt neki, csak kérdem én, lassacskán akkor ivarérett lesz a gyermek? Gondolok én itt a felemelt lábbal való pisilésre.. :)

Csak azért kérdezem, mert úgy tudtam, hogy a nagytestű kutyák 7-9 hónapos koruk körül válnak ivaréretté..


2011. jan. 14. 17:20
 1/5 anonim ***** válasza:
11 hónapos koruk körül válnak ivaréretté
2011. jan. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen? :)


Akkor a google mégsem a legjobb barátom. :)

2011. jan. 14. 17:34
 3/5 anonim ***** válasza:

figyelj, én így tudom

ha te úgy gondolod hogy úgy a jó amit a google írt, és engem pedig megkérdőjelezel, akkor minek írtad ki a kérdést? egyfajta megerősítésként? mert ez nem jött össze

2011. jan. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség, hogy 11 hónapos korára válik ivaréretté..

Ez minden kutyánál változó, más.


A tapasztalatom szerint a nagyobb testű kutyák már az első felemelt lábbal való pisilés után 1-2 hónappal teljesen ivaréretté válnak. Az én német juhászkutyám kb 6 hónaposan elkezdte felemelni a lábát pisiléskor, és már 8-9 hónaposan teljesen ivarérettnek mutatta magát, az állatorvos is mondta, hogy váladékozik a nemi szerve is, szóval nagyfiú lett a kicsi fiamból :) Szóval jól tudtad, 7-9 hónapos kora között kezd majd kibontakozni, akkor dominánsabb is lesz, mivel kezdődik az ivarérés időszaka, és akkor fitogtatja az erejét, hogy 'na ki a nagyobb fiú?' :)


A dominanciát tényleg ne hagyd, azonnal tiltsd. Fogd meg a grabancát és vidd arrébb. Ezt az egyet SOHA semmilyen körülmények között nem szabad hagyni.

2011. jan. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Első.. félreértettél engem. :) Nem cinikus választ írtam neked, csak annyit, hogy a google nem a legjobb barátom. :)

Nem megerősítést várok, különben nem tettem volna fel a kérdést..:)


Második, köszönöm a válaszod. :) Az enyém még nem emelgeti a lábát, de engem nagyon megkörnyékezett mostanában. :D Gondoltam megkérdezem, mert az előző németjuhász keverékem szuka volt, konkrétan nem tudtam mikor vált ivaréretté.. Meg nem is most volt az.. úgyhogy nagyon nem is emlékeznék :D

De látod eddig tévedésben voltam, mert azt hittem, ahogy felemelt lábbal pisil, onnantól ivarérett, de most azt is megtudtam, hogy csak pár hónap múlva.. :)


Letiltom a dominanciára hajazó viselkedéseit, mondjuk ő még egész normálisan viselkedik. :) Kutyasuliba járunk, remélem nem is lesz vele gond ott sem. :)

2011. jan. 14. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!