Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A keverék kutyáknak melyik...

A keverék kutyáknak melyik oltás a legfoontosabb és azon kívül is?

Figyelt kérdés
2009. febr. 1. 12:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Mindegyik!


Az oltás fontossága nem fajtafüggő!


mennyi idős? A kölyök oltásokat mindet meg kell apja, mert az életét kockáztatod azzal ha kihagyod bármelyiket is!


egy éves kor felett igaz törvényileg csak a veszettség elleni kötelező, de a gondos gazdi beadat minden évben egy kombináltat is! Ez éves szinten igazán elhanyagolható összeg ahhoz képest mennyi haszna van!


ezen nem érdemes spórolni!!!!

2009. febr. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
2 ÉVES
2009. febr. 1. 12:49
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Veszettség elleni és a kombinált... de ha ott vagy általában az orvos féreghajtót is ad, akár szuri, akár tabletta formájában. Meg is kérdezheted, hogy érdemes-e még valamire? Szerintem ha normális dokit fogsz ki, örömmel segít, és ellát hasznos tanácsokkal :)
2009. febr. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Kösz mindenkinek!!!!!!!!!!!DE az én kutyám keverék 2 éves kutyus eddig egy éves korában kapott veszetség elleni védőoltást!!!!!!!!!!!!!!!!!!Vagyis még csak lesz 2 éves Március 8.-án!!!!!!!!!!
2009. febr. 1. 13:13
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Mint írták előttem, az oltások nem fajta-függőek.. Kölyökkorában is kellett volna kapnia jópár oltást, de már mindegy..


A veszettség elleni oltást meg minden évben meg kell kapnia!!

2009. febr. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
12%
én ugy tudom a keverék kutyáknak csak veszettség ellen szoktak adni,nem ugy mint a fajtiszta kölyköknél hogy 4 5 oltás kötelező
2009. febr. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

úristeeeeen.... gyökér utolsó válaszoló!!!!felfogtad hogy mit írtál le??? szerinted miben különbözik a keverék a fajtisztától??!! talán a keverék immunis a betegségekre kivéve a veszettségre?!?!idióta...aki nem ért a kutyákhoz ne okoskodjon itt. és amúgy IGEN KELL NEKI AZ OLTÁS,legalább a veszettség elleni, mert az KÖTELEZŐ! meg is büntethetnének, ha nem tudnád leigazolni hogy a kutyád azt megkapta!amúgy meg a kombinált is fontos, főleg ha nem egy tanyán van vagyis más kutyákkal is érintkezik.

kérdező, vidd el a kutyádat beoltatni, jobb megelőzni a bajt mint utánna szenvedni vele.most azt a kb.4000Ft-ot kibírod!

2009. febr. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
47%
esteleg a jó édes..a gyökér te kis takony,ha nem tudnál olvasni én is azt irtam hogy a veszettség mindenképp kell!!!!!!!!!!!!!!jobb lenne ha nem szologatnál be,éna kérdésre válaszoltam,hogy én ugy tudom...!!!!!h a veszettséget szokták be adni a keverék kutyáknak,nem pedig azt írtam h csak a veszettség a kötelező..:S:S:Smilyen emberek vannak,és tudod ki az idióta,aki így leszolja a másikat,szebben nem lehetett vna
2009. febr. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
52%

de még nem értek a kutyákhoz és ne okoskodjak itt...:S:S

miért ki vagy te az atya uristen:S

2009. febr. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
76%
Hát, hogy őszinte legyek, mivel a törvényileg előírt egyetlen oltás a veszettség elleni, ezért ez a "legfontosabb". Én viszont minden oltást beadattam a KEVERÉK kölyökkutyámnak, mert tudom milyen az, ha a kis házi kedvenced megbetegszik és nem lehet rajta segíteni, hiába fizettél ki több tízezer forintot a dokinak... Szóval csak a gazdi lelkiismeretén múlik az, hogy mely oltásokat tartja fontosnak (sajnos) a veszettség ellenin kívül...
2009. febr. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!