Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez miért van? Mások hogy...

Ez miért van? Mások hogy tudják megtanítani a kutyának?

Figyelt kérdés
A kutyáim eleve nagyon ritkán csinálnak előttem valami rosszat. Akkor is ha szólok, AZONNAL abbahagyják akármit is csinálnak s tökéletesen megtanulják, hogy ne rosszalkodjanak többet - amikor látom és hallom őket... -.-' És pár rajtakapás után az is gyönyörüen megtanulják, hogy semmiképp ne csináljanak rosszat - ha a közelben vagyok... Például: feleslegesen ugat a kutya. Oké rászólok abbahagyja... Rajtakapom, abbahagyja. Ezek után már ott tartunk, hogy a messzi utcákból hallom hogy ugat, de amint befordulok a sarkon, mint akit elvágtak... Vagy a telefonban hallom hogy ugat, de amint lelépek a vonatról (ház előtt van), sirí csönd. Vagy ágyban fekve hallom hogy ugat de ahogy elhatározom hogy kiemegyek szólni, elhallgat de legkésőbb amikor megmoccanok hogy felkeljek. Most az ugatás csak példa... És ez a kezdetektől így van mindegyikkel.
2011. jan. 15. 18:12
 1/4 anonim ***** válasza:
54%
kutyasuliba járatod mind kettőt vagy az egyiket,m utas nekik jó példát légy te falkavezér.Tereld el figyelmüket.
2011. jan. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ez fajta és személyiség függő. Van olyan személyiségű kutya, aki akkor is betartja a gazdi utasítását, ha az nincs ott, és van olyan, aki egy kicsit önállóbb. Mondjuk kevésbé szolgalelkű :) Emberben is van mindkét fajta. Nem hiszem hogy ezen tudsz változtatni, őt így kell szeretni.
2011. jan. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Iskolába járunk, vizsga is van.

Második: pont ez az hogy túlzottan is szolgalelküek. Illetve mindenkivel határozottak de ha rólam van szó akkor nagyon nagyon alázatosak, szinte idegesítő.

2011. jan. 15. 18:36
 4/4 anonim ***** válasza:

Most ki fogsz röhögni, de nekem a dobimmal is pontosan ugyanez volt. Amikor velem volt, akkor egy szóval le tudtam tiltani akármiről, ha viszont nem voltam otthon, akkor folyamatosan rosszalkodott. Most egy jó példám lesz erre. Lakáskutya volt, rendesen meg volt neki szabályozva/tiltva, hogy az ágyunkra nem jöhet fel, ott van a fotele, és a kanapéra is felfekhetett, de az ágyunk az tabu. Amikor otthon voltunk, akkor nagyon szépen békén is hagyta, nem is ugrott fel rá, viszont amikor hazajöttem, kutyaszőrös volt az ágyunk, és csak tőle származhatott.. szóval titokban, ameddig nem voltunk otthon ő felfeküdt az ágyra. Ez az egy problémám volt vele.. K99 vizsgás kutya volt már akkor is, és tényleg semmi bajunk nem volt vele, kivéve ez.


Nálatok ugye az ugatás ez. Amikor otthon vagy, de nem foglalkozol velük, és ezt csinálják, a bokor mögül egy kicsi vizet locsolj rájuk, hogy tudják, te mindig MINDENHOL ott vagy, és akkor is engedelmeskedniük kell, amikor nem látnak.

A másik jó módszer az lehet, ha megtanítod parancsszóra ugatni mindegyik kutyádat, nem tudom hány van. Aztán utána parancsszóra elhallgatást/csendben maradást. Így ha kiadod ezt a parancsszót, csöndben maradnak. Ha többször gyakorlod a csendben maradást, mint az ugatást, és minden ugatást letiltasz, akkor abba fogja hagyni az ugatást előbb-utóbb, és lassacskán leszokik róla.

2011. jan. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!