Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valahol már hallottam a vető...

Valahol már hallottam a vető láncról. Mi célt szolgál? Mire használják?

Figyelt kérdés
2011. jan. 19. 23:18
 1/8 zsuzsabazsa ***** válasza:
46%
Kutyakiképzés területén használatos.Abban az esetben mikor a kutyád hívó szóra nem jön be, vagy macska után szalad. Ezt a vető láncot hozzádobod vagy közvetlen mellé. A csörrenés a kutyát lestoppolja. Sima láncpórázzal is lehet helyettesíteni.
2011. jan. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%

Lehet, de újjabb elméletek szerint nem célravezető.

Mivel a pórázt nem szabad(na) büntető eszközként használni.

Hasonló, de talán jobb megoldás a kávéfőző betét gyűrűje. (Úgy kell ellőni, szó nélkül -ez fontos- mint a befűttes gumit.)Ha már valaki minden áron ilyesmire vetemedik.

2011. jan. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Anno, mikor még ökörrel szántottak és utána kézzel vetettek a vetés után a talajt ill.a rögeket borona hiányában meg kellett törni akkor vastag lanccal tették és utána egy keresztbe rögzitett deszkával betakarták a magot.Szerintem a vetőlánc innen ered.
2011. jan. 20. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
45%

Ahogy Zsuzsababa irta. mikor bekövetkezik náluk az alkalmi süketség, akkor lehet hozzá, ill. mellé dobni.

A póráz nem is büntetőeszköz. Ez egy lánc, ami egysoros fojtóval helyettesithető.

2011. jan. 20. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, de a kutyának mindegy melyik csörrenést hallja.
2011. jan. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tőlem egy 5 évvel idősebb irja már meg a kérdésre a szó szerinti választ, mert az értő olvasó megértéssel rendesen nincsenek tisztába!
2011. jan. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 zsuzsabazsa ***** válasza:

A felnőtt kutyáknál alkalmazták régebben, de még mostanság is hallottam a használatáról.Ez egy végső eszköz arra az esetre amit épp az előttem lévő írt az (alkalmi süket kutyáknál).Sérülést nem okoz és ha jól célzunk akkor a lánc csak egy darabkája éri a kutyát. Én régebben úgy dobtam el, hogy a kutya lába elé csússzon be a lánc, vagyis akadályt képzek a kutya továbbhaladásában.

A lánc kinézete: kb egy fél méter hosszú vastagabb lánc a két végén karikával.

2011. jan. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi szépen a válaszokat.:):)
2011. jan. 20. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!