Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyákat rossznak, gonosznak...

A kutyákat rossznak, gonosznak akarja a média beállítani?!

Figyelt kérdés

Sokszor mondják, kutya támadott meg kisgyerekeket, kutyák terrorizálták az arra járókat, kutya harapta meg a saját gazdáját... Sorolhatnám még. De, csak ennyit mondanak, megmutatják a helyszínt, de arról nem mondanak semmit, hogy 1,5 méteres láncon volt, meg koszban, sárban, és moslékkal etették. És akkor oda mondják, hogy pitbull, dobermann, rotweiler. Volt már, hogy mutatták, hogy viszik el a kutyát a sintérek vagy valakik, és nem is dobermann volt, pedig azt mondja a híradós. Oké, lehet nem ért a kutyákhoz, de minek hazudnak? És mindenki mondja, hogy "Úhhh neked dobermannod van? Az nagyon veszélyes! Mindenkit megtámad!"

Jó, néha mutatnak, hogy megmentett kutyákat, meg rendőrkutyával kerestetnek valakit, meg minden...

De, mindig valami kegyetlen dolgot mondanak, és akkor az embereknek az jön le, hogy Dobermann, Rotweiler, pitbull támadott emberekre. Érdekes, egy bernáthegyi miért nem tud emberekre támadni? Megvan hozzá a termete, ereje, de az a a fajta szóba sem jön(Csak a példa kedvéért említettem ezt a fajtát)

A média a kutyákat gyilkoló gépnek akarja feltüntetni?


2011. jan. 29. 12:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Hát hiába sajnos az állatoknál is működik a rasszizmus.
2011. jan. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%

Nem. Értem, mit írsz, pintosan, de te is értsd meg, hogy arról nem lehet híradóban hír, hogy ma Blöki, Tápiószekcsőn a Bokor utában békésen aludt a napon, és játszott a környékbeli gyerekekkel.

Én spec hallottam már olyat, hogy kiderült, hogy a kutya rossz körülményei miatt volt agresszív, és ezt is bemoindták, de ezt csak vizsgálat után lehet kijelenteni, nem elég annyi, hogy átnézek a kerítésen. Ezért nem hangzik ez el a híradóban 8egy ilyen hírre meg nem térnek vissza hetekig, ugye).

Ez nem azt jelenti, hogy gyilkosnak akarják beállítani a kutyákat.

Arról meg senki nem tehet, hogy nagyjából állandóan ugyanazok a fajták támadnak, se az áldozat, se a gazda. Ahogy az embereknél, a kutyáknál is van "vérmérséklet". Egy pulinál kevésbé sanszos, hogy nekedront, mint egy pitbullnál, ez tény.

2011. jan. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A fent emlitett kutyákat szokták harci/örző-védő kutyának kiképezni,ezért támadnak ezek.Néha németjuhászok is szoktak embert harapdálni.Nyilván azok a kutyák a bűnősek amik harapnak,ha bernáthegyi harapna akkor ő lenne a figyelem középpontjában,ennyi

A lakhelyem környékén portyázot 3 dándog,na ők is igen félelmetesek voltak.Ha haraptak volna rolluk lettvolna szó.

2011. jan. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ez nagyon sajnálatos, de tudod az nem hír, hogy egy pl.pit, dobermann, roti mennyire szereti a gyerekeket, embereket. Pedig mennyivel többször előfordul...

Azt pedig elfelejtik megemlíteni, hogy esetleg a kutyát verték, láncon tartották, éheztették stb. Ilyen a média.

2011. jan. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Vagy a rottit a szomszed b.sztatta, ezert harapta meg. Nem, ezt sem irjak.
2011. jan. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%

Azért ez nem teljesen így van. Már most annyiban fejlődött a téma, hogy kikérik szakértő véleményét ami általában elmondja ezeket a dolgokat, hogy a szocializáció hiánya miatt történt az eset. És például csütörtökön a Fókuszban volt szó kutyákról. Vámosi Nagy Nórának /népszigeti kutyasuli/ két argentin dogja van. Róluk is volt szó meg egy kis bemutató és ott Ő is elmondta a dolgokat, hogy ha ez a kutya (egyik dogja) másfél méteres pórázon lett volna akkor nem így viselkedne.

Tehát azért nem lehet azt mondani, hogy már annyira beskatulyázzák bizonyos fajtákat, de még mindig előfordul. De szerintem sokat javult azért ez a dolog. Én a reggeliben is láttam már Nórát. Meg azért foglalkoznak ezzel a témával is.

2011. jan. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Így jár az aki a kereskedelmi tv-k híradóit nézi.Ők nem a tárgyilagosságról híresek, hanem a "szenzációról",vagy a "botrányról".

Hogy mi a szenzáció, v. a botrány azt ők döntik el, és ha nem is az akkor ők azzá teszik.

2011. jan. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem meg pont elkezd pozitív irányba menni ez a kutyatámadásos dolog. Régen tényleg csak azt lehetett hallani, hogy az agresszív harci kutya megtámadta a gazdát és ennyi. Mostmár sokszor hozzáteszik, hogy az állatot láncon tartották, éheztették stb., tehát a gazda hibája. Több műsorba meghívnak állatvédőket, akik szintén elmondják ezt.
2011. jan. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 KÁELEF ***** válasza:
0%
Nem kell azokat beállítani, mert veszélyes vadállatok. Eleresztik az utcán, a parkban aztán mennek mint egy megveszekedett falka.
2011. jan. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Talán azért ezeknek az eseteknek a bemutatása arra is felhívja a kutyatartók figyelmét, hogy jobban figyeljenek a kutyáikra. Azzal viszont egyetértek, hogy a kutyatartás és nevelés szabályaival is többet kellene itt foglalkozni.
2011. jan. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!