Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lesz baja a kiskutyámnak, ha...

Lesz baja a kiskutyámnak, ha mentolos fogkrémet eszik?

Figyelt kérdés
Este fogmosás közben begörcsölt a lábam,összeestem, és kiesett a kezemből a fogkefe. Kutyám odaszaladt, és a fogkrémmel teli résznél bekapta, és elszaladt vele. Mire fel tudtam állni, rendesen megcsócsálta a fogkefémet (eldobtam), de a fogkrémet leette róla. Még nem láttam, hogy lenne valami baja, de később esetleg lehet? Colgate fogkrémről van szó, és egy kölyök beagle-ről.
2009. febr. 6. 10:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Esetleg üde lesz a lehellete!XD


De viccen kívül,nem hiszem,hogy bármi baja lehetne tőle.Amúgy sem volt egy nagy mennyiség.

2009. febr. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
rendben, köszönöm. és ha véletlenül nagy mennyiséget enne meg? SAjnos a térdemet nem műtik meg nyár előtt, így bármikor összerogyhatok :S
2009. febr. 6. 10:51
 3/7 A kérdező kommentje:
ha nagy mennyiség veszélyes rá, akkor veszek inkább gyerek fogkrémet..:D
2009. febr. 6. 10:54
 4/7 anonim ***** válasza:
hasmenése lehet tőle.
2009. febr. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi
2009. febr. 6. 14:23
 6/7 anonim ***** válasza:

tipikus beagle:)

Nem lesz tőle baja, csak akkor ha túl nagy mennyiségben és túl gyakran fordulna elő ilyesmi...

Elvileg nem szabad emberi fogkrémet használni, de nem a pocak miatt. Azért nem szabad, mert az emberi és a kutyanyál különbözik! Tehát a kutya nyalogatja a sebeit és hamar gyógyul, mert van benne olyan baktérium, ami ezt segíti elő. Ha emberi fogkrémet használunk gyakran, az megöli ezeket a baktériumokat, enzimeket és az nem jó.

De ha ritkán eszik,vagy használ emberi fogkrémet akkor nem lesz baja!

2009. febr. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2009. febr. 7. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!