Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megtudja-e nekem mondani...

Megtudja-e nekem mondani valaki, hogy minden Yorki kutyusnak feláll-e a füle? Illetve ha nem, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
2011. febr. 7. 12:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, álló fülűek. Ha kölyök még, felállhat. Ha felnőtt, úgy marad.
2011. febr. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Ninna ♥ ***** válasza:
68%

A standard szerint igen, állniuk kell a kutyusoknak.

"Fülek: Kisméretûek, V-alakúak, egyenesen állnak,nem túl messze egymástól, rövid és nagyon sötét tan-színû szõrzettel borítottak. "


Ha nem áll fel a kutyusnak a füle, a tenyésztője biztosan tud neked segíteni, ha nem szaporítótól vetted. Egyébként meg lehet próbálkozni csont, és porcerősítőkkel, jobb esetben az elég szokott lenni ahhoz, hogy egy kicsit rásegítsen a fülének ahhoz, hogy felálljon. Ha nem elég, akkor orvossal köttesd fel neki, és fel fog állni.

2011. febr. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%

Pontosan. Elvileg álló fülűek, ahogyan a német juhászkutyák is. Ebből is abból is láttam már lógó fülűeket. Ha még kölyök, akkor segíts neki egy kis porcerősítővel, ha nincs változás fel kell kötni, de ezt is fiatalon szokták. Ezt tenyésztőtől kérdezd, hogy hogyan is kell.

Nekem yorkim van páromnak német juhászkutyája, mindkettőnek áll a füle, már kicsi kora óta.

2011. febr. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%

Teljesen rövidre, 0 mm-re le kell vágni a szőrt, mert a legtöbbször az húzza le.

Nézd meg ennek a kutyának a fülét: (csak, hogy lásd:)

[link]


Ha kölyök kutyáról van szó, akkor Omnisilk-et vegyél patikában, és azzal lehet ragasztani. A tövénél kell stabilan állnia, és úgy körberagasztani. De a legjobb, ha valaki olyantól segítséget kérsz, akinek van benne gyakorlata.

Ha felnőtt, akkor a ragasztás már nem fog segíteni, de a szőrt nyírjátok le, hátha....

2011. febr. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Csak azt szerettem volna még tudni,hogy ha nem fog felállni,akkor lehet hogy nem is fajtatiszta?Sajnos nem tenyésztőtől vettem.
2011. febr. 8. 10:02
 6/7 anonim ***** válasza:

Attól, mert nem tenyésztőtől van, még lehet fajtatiszta. Csak ugye hivatalosan nem az, de ebbe kár belefolyni, nem ez volt a kérdés:)

Szóval -mivel egy fajtajellegű keverékről van szó, hivatalosan- ha külsőre megegyezik a yorkshire terrier standardjével, -és nem egy mittomén yorkshire-havanese keverékről van szó- akkor persze, felállhat a füle.

(csak mert a havanesek lógófülűek)


Egyik ismerősömnek van egy gyönyörű yorkija, egy jó nevű tenyésztőtől vette, kiállításra akarta vinni, de az egyik füle nem állt föl:) Pedig gyönyörű, törzskönyves kutyáról van szó.

Annyi, hogy gyengébbek a porcok az egyik fülében.


Természetesen nem a törzskönyvezett kutyák ellen irányul a véleményem, sőt, mindenkit arra buzdítok, hogy jó helyről vegye a kutyát.

De attól még, mert a kutyád nem törzskönyves, semmi nem zárja ki, hogy a fülei felálljanak.


Nincs képed a kutyusodról?

2011. febr. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szia!Köszi a választ előre.Természetesen van fénykép,meg is mutatom,de nem tudom hová küldjem.Adj egy mail címet,és küldök párat.Most felköttettük as fülét,nagyon cuki pofa.azt se tudom hogy 3és fél hónaposa 2kiló 30 deka a súlya,hogy az jó-e.?Köszi a választ!
2011. febr. 9. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!