Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorkshire terriernek hám vagy...

Yorkshire terriernek hám vagy nyakörv?

Figyelt kérdés
2011. febr. 9. 14:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
35%
Természetesen hám.
2011. febr. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
38%
Nekem is van kettő kutyusom. Mivel 2 kiló körüliek én a hámot választottam. Bevált már 8 éve használjuk. A kutyus vékony nyakára nyakörvet nem javaslok. Sokkal jobb a hám!
2011. febr. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
42%

Ha súlyt akarsz vele húzatni, akkor hám.

Egyébként nyakörv.

2011. febr. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%

Egy jólnevelt kutyának tök mindegy mi van rajta, hisz nem húzza a pórázt.

Tanítási fázisban hám semmiképpen, mert abba könnyen belefeszül a kutya és sokkal nehezebb leszoktatni a húzásról.

2011. febr. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
21%

inkább a hámot ajánlom!

a nyakörvtől a kistestű kutyák megfulladhatnak!

2011. febr. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%
Nem fullad meg, ha nem húz :oP
2011. febr. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%

Minden kutyának nyakörv a sétához. Hám munkakutyának való, húzni, nyomozni (nyomozóhám).

Feltételezem te nem akarsz a kb. 2kg-os yorkiddal semmit húzatni, se nyomozni.

2011. febr. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%
Nekem is yorkim van. Nyakörv! Makacs, akaratos fajta (bár édes pofák :) ), és bizony pórázfegyelemre kell nevelni. A nevelésnél pedig csakis nyakörv (nem lesz semmi baja ne izgulj). ... és utána sem fontos hámot venni, mivel nem fogja rángatni.
2011. febr. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
72%

"inkább a hámot ajánlom!

a nyakörvtől a kistestű kutyák megfulladhatnak!"

Hát azért van itt is egy-két agytröszt, még ha nyilván segítő szándékkal írják is:)

amúgy nyakörv LENNE a válaszom, de mivel nyilvánvalóan, ha felmerül ez a kérdés, akkor az alap kutyás dolgokról semmit nem tud a kedves gazdi, tehát valószínűleg a rangsorban is hibák lehetnek, ebből kifolyólag a séta is húzásba megy át, ha ez nem zavar senkit, akkor nem látok kifogást flexipóráz és hám ellen (amiket amúgy nem hiszem hogy egy "rendes" gazdi használna)

2011. febr. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

tök mindegy :)

a lényeg ,hogy hallgasson rád, és akkor már magad is tudni fogod, hogy melyik a kényelmesebb a kutyának,

hiszen olyan kicsik . bár, szerintem a nyakörvvel sokkal könyebben irányítható .

2011. febr. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!