Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fialás után mikorra várható a...

Fialás után mikorra várható a következő tüzelés a kutyáknál?

Figyelt kérdés
2011. febr. 11. 22:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
63%

szaporítunk , szaporítunk ??? :O

miért csinálják ezt az emberek ? ez annyira szomorú

a kérdésedre a válasz : keresd fel a dokit és ivartalanítás !

2011. febr. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
nem kaptam választ a kérdésemre
2011. febr. 11. 22:27
 3/22 anonim ***** válasza:
65%
Ez a kérdés provokatív
2011. febr. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Egyébként egy nemvárt vemhesség volt a kutyámnál,de már későn vettük észre,nemtudtuk megszakítani. Ezért is kérdezem hogy előreláthatólag mikor fog megint tüzelni hogy elkerüljük a bajt.
2011. febr. 11. 22:29
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
ne várjátok meg hogy tüzeljen, hanem vigyétek el ivartalanítani. jobban jártok, mert nem kell elpasszolni a kicsiket ha újból vemhes lesz, és csomó betegségtől megóvod a kutyád.
2011. febr. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
86%

MINDEN vemhességet meg lehet szakítani ivartalanítással gyakorlatilag az ellés megindulásáig.Ezt sokszor alkalmazzák is gond nélkül.

A mi kutyánk állítólag fél éve ellett,tenyésztő ismerősöm meg szólt,hogy akkor hamarosan várható az újabb tüzelés.

Baromira nem örülök,de ez van.

Annyira rossz kondícióban van a kutya(bullterrier,nincs 15 kiló),hogy az altatást nem élné túl,tehát az ivartalanítás csúszik.

2011. febr. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Sajnos jelenleg nem állok úgy anyagilag hogy ivartalanítsak,itt nálunk 15000ft-tól kezdődik egy ivartalanítás. Ezért kérdezem hogy előreláthatólag mikor fog tüzelni megint a kutya,mert akkor jobban figyelnék rá,bezárnám kennelbe.
2011. febr. 11. 22:35
 8/22 anonim ***** válasza:
32%

Ha nem tartasz meg egy kiskutyát sem, akkor akár azonnal - legalábbis Apum ezt mondta legutóbb, otthon sok kutyánk van. De egy fiatal, egészséges kutya esetében szerintem akár 2-3 havonta is..


Nem tudom mennyibe kerül, de én is most hallottam nemrég, hogy kutyáknak is lehet már venni "esemény utáni" bogyót. Érdeklődd meg a részleteket egy állatpatikában, ott hátha meg tudja válaszolni pontosan a feltett kérdésedet is az eladó.

2011. febr. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Ja,csak épp a hormonális fogamzásgátlás hosszú távon épp annyiba kerül,mint az ivartalanítás,és még árt is a kutyának.

A Zöld Zebra állatvédő egyesületnél kéne érdeklődnie a gazdinak,mikor lesz ivartalanítási akció és talán Ők tudnak segíteni.

2011. febr. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondtam, hogy ezt kell csinálnia, csak hogy ez is egy lehetőség, de mint mondtam, én is csak hallottam, és többet nem tudok róla.

És mivel esemény utáni dologról beszélünk, nem hosszútávon tartós hormon adagolásról van szó, így ha figyel rá, és max egy becsúszik, talán nem akkora gond, mint utána az ellés és a kiskutyák elhelyezése, stb..

2011. febr. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!