Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Azok a kutyák akiket az...

Azok a kutyák akiket az Illatos út honlapjára feltesznek, majd levesznek, találnak nekik gazdát?

Figyelt kérdés

Vagy akiknek a képét felrakják, és pár hét múlva leveszik, azokat elaltatják? :(


Annyira sajnálom szegény kutyusokat, és annyira mérges vagyok a sok felelőtlen emberre, mert az ő hibájuk, hogy ennyi gazdátlan kutya van...


2011. febr. 13. 22:22
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Valószínűleg is-is. Az ember a legundorítóbb állatfaj
2011. febr. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
az illatos útiak azok legalább megprobálnak ezeken segiteni,vagyis a kutyákon,meg a többi menhely :(
2011. febr. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Utolsónak: Hányszor kell még elmondani, h az illatos út NEM MENHELY!!! Sintértelep. Oda bekerülnek a kutyák aztán, hogyha teltház van altatnak (általában a legrégebb óta bentlévőket, az időseket, betegeket). Valamint nem az illatos út dolgozói csinálják a honlapot, hanem önkéntesek, a szabadidejükből és saját pénzükből.


Kérdezőnek: A legtöbbjüket kiviszik - általában állatvédő szervezetek (Lelenc, Kutyasegély Szolgálat, TordasZoo, Mini Menhely, fajtamentő szervezetek) -, de vannak akik elpusztulnak vagy elaltatnak. Azért ők is megpróbálják elkerülni az altatást, de azt tudni kell, h évente több mint 10 ezer (!) kutya kerül elaltatásra a magyarországi gyepmesteri telepeken!! Nem kis szám, és mind mind az emberek hibájából, hisz ezeknek a kutyáknak megszületni nem lett volna szabad, ahogy mostanában a legtöbb alomnak.... de a tudatlanság, felelőtlenség, emberi butaság, rosszindulat, szűklátókörűség, begyepesedés stb. ellen még mindig kevés a józan ész.

2011. febr. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kapnak egy szurit, aztán szépen lassan leáll a légzésük és a keringésük, egy kicsit szenvednek is, azért vonaglanak.

Az ember a leggyűlölnivalóbb állat.

2011. febr. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Na igen, pl most ahogy nézem a képeket rengeteg kölyök van. Teljes almokat leadnak (4-5 kiskutyát egyszerre)

Az enyém is onnan van, és mikor beléptem a kölyök ólba, volt ott vagy 10-15 kiskutya biztosan.


Amúgy pedig mikor ott voltam, hiába gondoltam azt, hogy "akik ott dolgoznak biztos szeretik az állatokat, kedvesek velük" akkor tuskó hapsik voltak ott, hogy iszonyat. A kölyköket dobálták, nekem is kb a kezembe dobta...Szóval nekem is gyanús volt, hogy nem az ott dolgozók csinálják a honlapot, mert látszik hogy az szívvel van csinálva...


Köszi a válaszokat.

2011. febr. 13. 22:55
 6/10 A kérdező kommentje:

Utolsó: köszönöm hogy leírtad a kimúlásukat....Nem éppen ez volt a kérdés....


Én úgy tudom egyébként, hogy nem szenvednek. Nekem is lett már elaltatva 14 éves beteg kutyám, és neki az állatorvos először egy olyat adott, hogy elaludjon, mintha pl műtéte lenne. Majd azután adta be neki a végső szurit. (Legalábbis ezt mondta az orvos, hogy az volt az elsőben...)

2011. febr. 13. 23:04
 7/10 Niki_k9 ***** válasza:
100%
a te kutyád nem szenvedett, de az illatoson elaltatottak igen...ugyanis ők csak 1 szurit kapnak ami úgy hat rájuk, ahogy az utolsó kommentelő leírta...nem arra mennek, hogy minnél emberségesebbek legyenek...mellesleg elég suttyó népség az illatos úti brigád...tudnék mesélni bőven...
2011. febr. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Annál már csak a falvakban lévő "gyepmesteri telepek" a rosszabbak, ahol még az altatóra való pénzt is megspórolja a "gyepmester" és inkább agyonveri lapáttal vagy lelövi a kutyát. Így legalább a zsebében marad az önkormányzattól kapott fejpénz ... na, ott nincs ám 2 hét karantén.

Ne tudjátok meg mi folyik ebben országban. Sokkal több radikális állatvédő kellene.

2011. febr. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

tegnap 22:39

egyrészt igyis hosszabb életük van,mintha egyböl elaltatnák őket!

2011. febr. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 xnorkax ***** válasza:
Sajna sokat igen. Mert nincs annyi menhely, önkéntes, ami átvenné őket. Naponta több tucat kerül be... :/ Amúgy előttem már írták, hogy több helyen (például nálunk is, Veszprémben) nem altatnak, hanem más módszereket használnak. Eddig egyszer voltam a gyepmesteri telepen, mondanom sem kell, borzalmas körülmények között voltak a kutyák... Ráadásul ott is egy nagyon bunkó hapsi volt. Oda sem engedett a kutyákhoz, mert azt mondta, azok harapnak. Aztán átmentünk a menhelyre (ami a gyepi mellett van) és ott mondták, hogy a gyepis kutyáknak semmi bajuk sincs, de ők sem tudják az összeset átvenni, mert így is egy három négyzetméteres kennelben sokszor három kutya van... Szóval borzasztó állapotok vannak. És bocsi az OFFért :D
2011. febr. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!