Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez tényleg "gáz" lenne?

Ez tényleg "gáz" lenne?

Figyelt kérdés

Van egy kis Palotapincsim, 7hónapos.

El szeretném vinni kutyasuliba, és mikor ezt mondtam anyuéknak, elnevették magukat, hogy: "tőlünk nyugodtan elviheted, de egy pincsivel kutyaiskolába menni?"

Most ebben mi a rossz? Jó az igaz, hogy mindenhol szinte csak Német Juhászokat, Rotikat, meg nagyobb testű kutyákat látok, de szerintem nem zavarnának el, csak mert kicsi kutyával megyek!


2011. febr. 14. 17:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Semmi, menj nyugodtan. Pont ezeket a kis szőrmókokat a legegyszerűbb elrontani, majd néz mindeki milyen okos-ügyes-jólnevelt kutyád van :)
2011. febr. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Semmi rossz nincs benne, nem zavarnának el. :) Sőt, pl. a Népszigetiben van direkt kistestű kutyáknak tanfolyam.
2011. febr. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Ninna ♥ ***** válasza:
86%
Természetesen ugyanúgy ott van a helyed a pincsiddel, mint a legveszélyesebb kutyával egy gazdinak. Menj csak nyugodtan, és örülj neki, hogy a szüleid támogatnak ebben a döntésedben :-)
2011. febr. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

örülök is, meg hát úgyis én döntöm el, szép is lenne 21 éves létemre, ha a szüleim döntenék el.

Csak hát kellemetlenül sem szeretném magamat érezni, hogy odamegyek a kutyussal, aztán meg "kinéznek" onnan:S

Igen támogatnak teljesen, mondták, hogy persze vigyem őt, csak nekik fura kissé:P

de én nem egy masnis, cukimuki táskába pakolászós kutyát szeretnék belőle nevelni, hanem okos, és értelmes kis kedvencet!

2011. febr. 14. 17:55
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
szia, nekem yorkim van, a tipikus masnis, cukimuki, táskás kutya :D de még én is elvittem. legalább lehet vele nyugodtan sétálni, nem ugatja meg a bicikliseket, és nem szalad ki eléjük..
2011. febr. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Bárcsak minden olyan gazdi, akinek hasonló kutya van, így gondolkodna, mint Te!
2011. febr. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

18:01 tisztelet a kivételnek:P

utolsó neked pedig nagyon köszönöm.

Már így is szertelen a kicsike, úgyhogy megyünk, nevessenek csak ki, de mi ott leszünk, és okosabbak leszünk, mint akármelyik nagykutya:)

2011. febr. 14. 18:09
 8/20 Ninna ♥ ***** válasza:
Ez a helyes hozzáállás.
2011. febr. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
70%

Mondjuk ez azért sulira is válogatja. Ahol póráz rángatással tanítanak, ott nem sok keresni valód van egy pincsivel, meg ott eleve az a hozzáállás, hogy ha a te kutyádnál ez nem jön be, akkor nem a módszer szar, hanem a kutya.


De motivációs tanítással dolgozó sulikban biztos, hogy szívesen látnak a pincsikutyával is :)


És tényleg bárcsak minden gazdi így gondolkodna :D

2011. febr. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

ezt írja a suli honlapja:

Már 3 hónapos kutyák is részt vehetnek fajtától függetlenül.


Célja a kutyák szocializálása (megismerje a számára idegen környezetet, az embereket, fajtársait, és megtanulja a közömbösséget)


Lehetőségek:


Csoportos foglalkozások keretében engedelmességi, ügyességi és őrzővédő gyakorlatok oktatása.


Előképzés, ösztönös adottságok fejlesztése, motiváció kialakítása, szinten tartása.


Ringdresszúra, kiállításra való felkészítés, munkavizsga HPO-VK 1-3 szintig.


Versenyzési lehetőségek biztosítása és felkészítése.


Egyéni foglalkozás gazdival vagy nélkül.

2011. febr. 14. 18:48
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!