Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel szeditek le a ruhátokról...

Mivel szeditek le a ruhátokról, bútorokról (kanapé, fotel), szőnyegről, kocsiülésről a kutyaszőrt?

Figyelt kérdés
A porszívó nem szedi ki, semmi sem használ.
2011. febr. 16. 22:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Kutyaszőr eltávolító kefével. Obiban árulják, nincs 1000 forint. Fehér műanyag nyél és keret, tenyérnyi piros keferész, aminek a szőrei egyik irányba dőlnek. Ha jó irányba húzod, akkor összeszedi a szőrt, ellentétes irányba pedig a kefét tudod megtisztítani. Sajnos képet nem találok róla a neten, mert nem tudom, hogy milyen néven kellene keresni.
2011. febr. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
61%
Lehet venni egy ilyen ragacsos gurigát, ami leszedi a szőrt. Így tépkedni kell róla a ragacsos lapokat. Most nem jut eszembe, konkrétan hogy hívják :D
2011. febr. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Na, amit én írtam (első) az nem ragacsos és nem kell tépkedni. Örök élet. Mindkét oldala használható, és van rajta egy nyíl, ami jelzi, hogy melyik irányba kell húzni.
2011. febr. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
53%

"A porszívó nem szedi ki, semmi sem használ."


Így van. Aki kutyát tart, az szőrös. Ha naponta keféled, és naponta porszívózol, akkor is szőrös leszel, bár akkor kevésbé.


Lehet kapni ilyen bársonykefés porszívó fejet, az valamivel jobb, mint a sima porszívó, de azzal is melós. Én most nekiestem a kocsitakarításnak, és másfél órát küzdöttem. A leghatékonyabb megoldás a porszívó+körömkefe lett. Nem mondom, hogy tökéletes, de sokkal tisztább, mint volt :)


A ruhák kutyaszőrösek, a zoknikat külön mossuk, mert azok a legszőrösebbek, de igazából ugya a ruháktól a mosógép is szőrös. Ragasztóval, vagy olyan ragacsos hengerrel szoktam leszedegetni, ha olyan helyre megyek, ahova nagyon muszáj, amúgy meg pont nem izgat, hogy látszik rajtam, hogy kutyát tartok.


Bútorokra nem engedjük fel, így az ki van védve. Onnan csak a macskaszőrt kell kiszedni, de azt viszonylag jól szedi a porszívó.

2011. febr. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%
Basszus, nem gondoltam, hogy másoknak problémát okoz ez a szőr kérdés. Nekem annyira triviális volt, hogy ez a kefe erre való, van egy itthon és egy az autóban, hogy utazáskor is mindig kéznél legyen. Holnap lefényképezem és felteszem ide, hogy lássátok miről beszélek.
2011. febr. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
30%
ezért kell uszkárt tartani, ő nem hullajtja a szőrét.
2011. febr. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
55%
Én már nem foglalkozom vele :D Takaríthatok, kefézhetek, úgyis mindig van belőle bőven, aki szeret az elfogad kutyaszőrrel együtt aki meg nem az kapja be! :D
2011. febr. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%
Ez az obis kefe érdekelne :) Majd benézek ha lesz időm!
2011. febr. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Textilkefe a neve, a színe meg mindegy :)

[link]

2011. febr. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekünk is van ilyen kefénk, meg ugyanilyen elven "működő" porszívófejünk is, tényleg jó. De a szőnyegből (bútorról is talán, ott nem próbáltuk, mert nálunk nem megy fel a kutya) egy régebbi, már nem kellő kutyakefével is ki lehet szedni a szőrt. Ugyanúgy, mintha a kutyát fésülnéd. :)
2011. febr. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!