Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mik az igényei a (japán)...

.Yuuki kérdése:

Mik az igényei a (japán) Akitának? Való-e nekem ez a fajta? Tapasztalatok is érdekelnének!

Figyelt kérdés

Kertes házban élünk, a családban nincs kisgyerek. Volt már előtte egy kutyám, nem éppen könnyű fajta, egy aussie. Suliba járok, 2ig ott vagyok, addig egésznap kennelben lenne a kutya, de amikor hazaérek végig vele foglalkoznék,és reggel is le tudnám vinni 1órát sétálni, meg futni a kertben.

Milyen karakterű embernek való ez a fajta? Tapasztalatok is érdekelnének, akinek van ilyen kutyája!Milyen vele élni?

Azt tudom, hogy nehéz eset, de számomra pont ez a szép ebben a fajtában!


2011. febr. 20. 16:48
 1/4 Ninna ♥ ***** válasza:
66%
Általánosságban barátságos, játékos kutyusok, akik azért az általános napi 1-2 óránál jóval több mozgást igényelnek. Labdázás, játék, szaladgálás, trükktanulás a szabadban, minimum kb. annyi, mint egy aussie-nak kell, annak sem kevés a mozgásigénye, de ezt gondolom tudod akkor kb. A kutyákkal tapasztalatom szerint és amiket hallok, elég domináns, nem olyan nagyon barátságos, és náluk az azonos neműeknél van legtöbbször a gond, könnyen összekapnak mindenen. Következetes, de pozitív megerősítéses tanulással rengeteg mindent ki lehet hozni belőlük. Alapvetően könnyen tanulnak, de azért bennük is van egy önállóság, makacsság, ami a Beagle-knél is jelen van, na az náluk is eléggé dominál a viselkedésükben. Igazából különösen olyan sport nincs, ami igazán nekik való lenne, de az ügyességi feladatok (trükkök, stb) és a dog dancing szerintem nagyon jó lenne neki.
2011. febr. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, igazán sokat segítettél! Ment a zöld kéz :D azért még továbbra is várom a válaszokat!
2011. febr. 20. 17:11
 3/4 IGCM ***** válasza:
100%

Nehezen kezelhető,makacs fajta és nem igazán tűri a kennelt :S

Mindnképpen ajánlatos nek ia kuytasuli.

Tapasztalt erős kezű(de nem agresszív!) embernek való.Fontos a határozottság!És a humorézék hozzá x)

2011. febr. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
69%

kennelben nem tartható egészségesen hosszútávon, rengeteg mozgást és szellemi kihívást igényel-mivel egy nagyon kemény és gyors kiemelten erős zsákmányösztönű vadászkutya a legjobb ha vadászkiképzésben is részesül -elengedhetettlen, hogy a vele élő embereket tekintse falkavezérnek ha dominánsan kezd el viselkedni ez a legtöbbször agresszióban nyílvánul meg

összefogalva neked nem való akita inu!-sokkal több időt, tapasztalatot, jobb tartási örülményeket és foglalkozást igényel mint amit jelenleg biztosítani tudnál neki

2011. febr. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!