Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le a 8 honapos...

Hogy szoktassam le a 8 honapos labrador retriever kutyamat a harapasrol?

Figyelt kérdés

Mar mindent megprobaltam,de egyszeruen nem hagyja abba.Ha kimegyek hogy jatszak vele agybol letamad es mar nagyon elesek a fogai.Hiaba utok az orrara nem hagyja abba sot meg jobban letamad.Mar nem birok vele.Kerlek segitsetek.

11/L


2011. febr. 20. 18:31
 1/9 anonim válasza:

Szia!

Nekem is labradorom van, és 8 hónapos kora körül ő is ugyanezt csinálta. Játssz és mozogj vele nagyon sokat, hogy kifáradjon, és lenyugodjon.

Ilyenkor tanácsos esetleg elkezdeni tanítgatni, de szigorúan csak egy-kétszavas vezényszókkal.

Mint pl.: Marad! Ül! Nem!

Fontos, hogy ha valamit jól csinál, gondolok itt pl. a Marad! betartására, mindig jutalmazd meg vagy egy kis kajával, vagy simogatással :)

Hajrá ^^

2011. febr. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Hovarju ***** válasza:
Szia! Nekem is labradorom van, 2 éves. Nálunk az vált, be, hogy ha harapdált, akkor kivettem a kezem a szájából és valamelyik játékát tettem bele a kezem helyett. Illetve sokat segített, hogy 5 hónapos korában kutyaoviba vittem. Ott megtapasztalta, hogy fáj a harapás, illetve levezethette az energiáit a többi kölyök kutyán, és engem már nem harapdált többé.
2011. febr. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mar regota tanitom.Hiaba Adok neki jatekot akkor is engem harap.Nagyon akaratos kutya
2011. febr. 20. 18:47
 4/9 anonim válasza:
46%
A labradorok elképesztően társaságkedvelő, játékos kutyák. Éppen ezért így akarja elérni, hogy ő legyen a középpontban. Úgyhogy nyugi, ez a labiknál csak természetes :)
2011. febr. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Hovarju ***** válasza:
100%

Ha játék közben megharapja a kezed, kiálts fel hogy fáááj, és menj vissza a házba. Egy kis idő (kb. fél óra)múlva menj hozzá vissza, ha megint harap, újra kiálts fel és hagyd ott.

Ha ezt megteszed néhányszor rá fog jönni, hogy csak akkor maradsz ott játszani vele, ha nem harap. Sok sikert és kitartást hozzá.

2011. febr. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Sztem ne tarts kutyát, ha nem tudsz vele bánni! Mi nekünk is van 7 és fél hónapos mégse harap. Már kicsi korába megkellet volna tanítanod.

Istenem....ilyen emberek minek tartanak mutyát?

2011. febr. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
*kutyát
2011. febr. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
19:00-es eloszor tanulj meg irni majd aztan oktass ki.olyan allatrol hogy mutya meg nem hallottam
2011. febr. 20. 19:10
 9/9 Ninna ♥ ***** válasza:
Egyszerű a dolog. Amikor megharap, rögtön kiálts fel, hogy 'Áuuu' vagy 'Fááj', és hagyd ott faképnél a kutyust, menj be a házba, ne foglalkozz vele. 5 perc múlva próbálkozz újra, ha megint ezt csinálja, megint gyere be és ne foglalkozz vele. 1-2 hétig eltarthat, míg teljesen megérti és végleg leszokik róla, de már 1-2 nap múlva látható eredménye lesz a dolognak, nem fog már annyira harapni. A harapdálással a kutyusnak az a célja, hogy foglalkozz vele. Így, ha rákoppintasz az orrára, már azzal is elérte a célját, ráfigyeltél, leszidtad. Ne dícsérd meg érte, ne szidd meg, csak egyszerűen ne foglalkozz vele, és hagyd ott. Meg fogja tanulni, hogy csak akkor van játék, ha nem harap :) Esetleg amikor szépen játszik veled, akkor adhatsz neki jutalomfalatokat is, hogy ráerősíts a kívánt viselkedésre.
2011. febr. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!