Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyen vagyok önkéntes, de...

Menhelyen vagyok önkéntes, de az egyik kutyától tartok kicsit, de vele kellene ma foglalkoznom. Szerintetek?

Figyelt kérdés
130 a létszám,az összes kutyát ismerem már,mindegyikkel sétáltam,bent voltam a kenneljükben,etettem már őket stb..Viszont van egy kutya,aki kicsit szeszélyes,de lehet,hogy csak én túlzom el,nemtudom.Németjuhász,és számomra kicsit fura a viselkedése.Ha a kennelje előtt állok,akkor kihúzza magát,a farkát magasan mereven tartja,és ugye ez a támadási szándékot jelzi.Bátorkodtam kinyitni a kennel ajtaját tegnap,és ahogy kihoztam semmi gond nem volt vele.Viszont a visszavitellel gondban vagyok..Nagyon nem akar visszamenni a kennelbe,dehát ez érthető..Van mellette egy másik kutya(cane corso keverék),aki a legkisebb résen is szökne.Tehát kész agyrém visszatenni a németjuhászt a kennelbe,mert rögtön csuknom is kell be,hogy a másik ne szökjön.A nyakörvénél fogva húzom be a németjuhászt,és ilyenkor csapkodja a fejét,és rugdos a lábaival..szerintetek van okom tartani tőle,vagy ha már akart volna akkor megtámadott volna?? 3 x sétáltam már vele..Ő az egyetlen kutya a menhelyen,akiben nemvagyok 100 %ig biztos. Viszont van rá érdeklődő,és kicsit helyre kell tennünk az örökbefogadásig lelkileg.Sok megpróbáltatás érte szegényt,a gyepiről került hozzánk.Belefogjak,vagy haggyam másra a munkát?
2011. febr. 23. 11:21
 1/8 anonim válasza:

Nem értek maximálisan a kutyákhoz,de édesapám németjuhászokat képzett ki anno a rendőrségnek.

A közhelyeket nem akarom én is ismételgetni,hogy a kutya megérzi ha félsz meg stb...

De én szerintem a kutya úgy áll hozzád ahogy te is. Szerintem nem kell tartanod tőle,hiszen érzi és tudja hogy te vagy az aki segíti.

Az meg hogy nehezen megy be a kenelbe az szerintem nem egy kihívó eset,mivel sokat vannak bennt keveset kinnt ezért nem csoda ha nem akar bemenni. Próbáld meg úgy hogy a porázzal együtt bemész előtte hátha úgy bemegy,én őgy szoktattam rá a kutyáimat!

Sok sikert!

És várd meg a többi kommentelőt,mert az enyém nem 100%

2011. febr. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sajnos amit ajánlottál az nem kivitelezhető,mert nem tárogathatom a kennelajtót arra várva,hogy ő majd szépen besétál utánam.A mellette lévő corso szökik..
2011. febr. 23. 11:36
 3/8 anonim ***** válasza:
A lényeg az, hogy a kutya lássa, hogy nem félsz tőle, de szereted. Nem hiszem, hogy baj lenne vele, hisz rájött más, hogy Te vagy, aki jót tesz vele, viszi sétálni. Bemenni érthető, hogy nem akar, sajnos erre nem tudok mit mondani. Légy vele tekintélyes, hogy tudja, hogy te vagy, aki irányít.
2011. febr. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
más=már
2011. febr. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 zsuzsabazsa ***** válasza:

Nem lehetne a másik kutyát a séta és a visszavitel idejére másik kennelbe tenni? Vagy egyáltalán a másikat másik helyre tenni? Gondolom nincs annyi hely. Vagy a másikat egy másik önkéntes vinné ki addig.

Mert itt az van, hogy a másik kutyától nem tudod a Németet bevinni kényelmesen. Vagy nem lehetne addig kint kikötni egy fához?

Szerintem először sétáltasd meg a Corsót utána kösd ki egy fához, utána vidd ki a Németet.

Utána Vidd be először a Németet a kennelbe és utána a Corsót.

2011. febr. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mint leírták előttem többen is, érthető, hogy menhelyes kutya nem akar bemenni a kennelbe. Ha labdás, akkor labdával csald be, ha kajával motiválható inkább, akkor kajával. Séta alatt labda/jutalomfalat a zsebben, és mikor nyílik a kapu, megmutatod neki. Eldobod, vagy azzal csalod. Ha nem motiválható sem labdával, sem kajával (nekem is van ilyen kutyám), akkor esetleg cserélni lehetne a corsót egy másik blökire. És a németjuhászt pedig betenni egy problémamentes, nem szökős kutyus mellé. Ha bent van, akkor pozitív megerősítés, simi, dögönyözés, blabla, amiket szerintem nem kell neked mondanom :)

Ha a nyakörvénél húzod, az természetesen nem kényelmes, nem jó neki. Sokkal jobb lenne neki is úgy bemenni, hogy saját akaratából, lazán. Szóval rántasz rajta egyet, majd kaja. Akkor enged a nyakörv/póráz. Ha elindul a saját lábán befelé, jutalom (kaja, labda, simi). Rá fog jönni, hogy így is- úgy is be kell mennie, csak nem mindegy, hogy be kell rángatni, vagy kényelmesen besétál. A jutalmazás a legfontosabb. ;)

2011. febr. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 zsuzsabazsa ***** válasza:

Egy kennelben veszélyes a másik kutya szeme láttára a labda vagy a juti falat. Könnyen verekedés lehet belőle.

Képzel csak el a másik kutya is labdás és a labdát megkaparintja mikor begurítja a kennelbe. Nem lenne jó vége.

Főleg zárt helyen.

2011. febr. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Esetleg a Corso figyelmét is elterelheted, s messzebbre dobsz neki jutalomfalatot,amíg a másikat próbálod bevinni.
2012. nov. 16. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!