Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan fogjunk hozzá az...

Hogyan fogjunk hozzá az összeszoktatásukhoz?

Figyelt kérdés
Van egy féléves, kertben tartott kutyusunk (szuka), és jövő hétvégén érkezik hozzánk egy másik kutyus (ő is szuka), 9 hetes lesz akkor. Mire figyeljünk? Az udvaron fognak lakni mindketten, csak éjszakára jöhetnek be (amíg hideg van). Kell-e őket különcsukni, vagy összeereszthetjük őket?
2011. febr. 26. 00:00
 1/5 anonim ***** válasza:
megmutatni a meglévő kutyusnak kézből vagy valami olyan helyről..és ha lehet akkor kerítésen keresztül megnézni a reakcióikat.:) és ha elfogadja a kutyus össze lehet őket engedni :)
2011. febr. 26. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Be fogja fogadni szerintem simán :) Én 2 kant szoktattam össze, az egyik 2 hónapos volt a másik 13 éves :) Nem volt gond, de az öreg elment 3 hónap múlva, az az idő alatt már a kicsi át is vette az "uralmat"... De ez itt nem fordulhat elő, mert mindegyik fiatal. Majd alakul, de először biztos nem lesz gond.
2011. febr. 26. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat! Remélem, nem lesz gond.
2011. febr. 26. 00:23
 4/5 anonim ***** válasza:

Semmiképp sem kerítésen keresztül lesni a reakciót!!!

Vidd semleges területre, én is úgy csináltam anno a staffordshire szukámmal, mikor egy keverék kölyköt hoztunk mellé.

Utcán, valami füves részen ahol tudnak játszani, előbb csak úgy találkozzanak, mintha egy szokásos idegen kutya lenne akivel összefuttok.

Hagyd, hogy ismerkedjenek, játszanak együtt.

Nálunk szerencsére nem volt semmi morgás, de ha van, az belefér az elején.


Amúgy általában a kölyköket el szokták fogadni a felnőtt kutyák, bár a tiétek még inkább kölyök, de az új pici annyira fiatal még, hogy valószínűleg behódol neki és nem lesz baj.

2011. febr. 26. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 hell-ikon ***** válasza:

Ahogy az utolsó írta:


Semmiképpen se kézből v. kerítésen keresztül ismertesd össze a két kutyát!

Vidd olyan semleges területre, ahol a meglévő kutyádnál nem jön elő a terület védő ösztön és ott engedjétek össze őket.

Szerintem nem lesz gond, de ha a nagyobbik úgy viselkedik ahogy nem kéne, azt korrigáljátok, természetesen. Bár nagyon kis esélyét látom, hogy 9 hetes kiskutyával szemben agresszívan lépne fel a kutyátok. Majd később ha játszani akar majd a kicsi és túlságosan belemerül, a nagy tuti fegyelmezni fogja.

2011. febr. 26. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!